Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Michal Pavlíček prichádza do Zrkadlového hája aj s hviezdnym triom.

Gitarový hrdina, štúdiový sideman aj charizmatický sólista. Michal Pavlíček prichádza do Zrkadlového hája so svojím hviezdnym triom.

Po šokujúcej správe o úmrtí Radima Hladíka sa zdalo, že česká rocková scéna stratila posledného veľkého gitarového velikána. No nie je to úplne pravda. Vo svojej kariére stále pokračuje velikán Michal Pavlíček, ktorý začínal s hudbou v sedemdesiatych rokoch.
V kapelách Expanze, Bohemia, Pražský výběr a Stromboli získal cenné skúsenosti a svoj charakteristický rukopis získal ako interpret i skladateľ. Pritom sa nepresadil iba v rockovej hudbe. Po istom čase začal spolupracovať aj s osobnosťami z iných oblastí, napríklad s Richardom Müllerom, Jiřím Stivínom, Miroslavom Vitoušom, Lenkou Filipovou či Kamilom Střihavkom. Pavlíček vedel spraviť nielen búrlivú rockovú náladu, ale i intímnosť vo folkovej tvorbe, bohatú akcentovanosť v jazze, aj scénickú atmosféru. Práve v posledne zmieňovanej oblasti sa posledné roky Pavlíček najviac činil. Napísal hudbu k mnohým baletom, divadelným predstaveniam, televíznym inscenáciám a muzikálom. Za svoju skladateľskú činnosť získal niekoľko ocenení, napr. dvojnásobné víťazstvo v ankete Anděl. Pavlíček sa najlepšie cíti na koncertnom pódiu, keďže však jeho skupiny Stromboli a Pražský Výběr hrávajú teraz iba sporadicky, musel to riešiť iným spôsobom. Z týchto pohnútok založil skupinu Čombeband, kde účinkuje po boku ďalších hviezdnych spoluhráčov: bubeníka Miloša Meiera, basgitaristu Martina Ivana a klaviristu Michala Nejteka.
Už čoskoro zavíta jeden z najkreatívnejších a najrytmickejších českých gitaristov ku nám do Petržalky. MICHAL PAVLÍČEK a jeho TRIO.
Vstupenky v pokladniach KZP a sieti ticketportal.

Informácie o koncerte:
Michal Pavlíček a TRIO
DK ZRKADLOVÝ HÁJ / 02.03.2017 / 19:00 / 12 € predpredaj / 15 € v deň koncertu
Video linky:
https://www.youtube.com/watch?v=rYX0zu_oaxw
https://www.youtube.com/watch?v=BDODzSKvfJw
https://www.youtube.com/watch?v=FWxBCq7pCoU

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Bratislava bude využívať systém ParkDots pre monitorovanie parkovania v Ružinove Európsky deň inovácií 2020: Spolupráca je kľúčová

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.