Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. januára 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Medzi svetovú elitu bolo vybrané len jediné slovenské pivo

BRATISLAVA 21. januára – V jednej z najznámejších pivární na svete sa v konkurencii vyše 2400 značiek z celého sveta presadilo len jedno jediné slovenské pivo – banskobystrický Urpiner.

Slovenské nezávislé pivo pokračuje v úspešnom ťažení. V bruselskom pube Delirium Cafe, ktorý patrí do prestížnej siete pivární, barov a reštaurácií Delirium Village, si ako jediné slovenské pivo našiel miesto svetlý ležiak Urpiner Premium. Bystrická „dvanástka“ podľa šéfa Delirium Village Joëla Pecheura smelo konkuruje aj svetlému pivu zo známeho českého pivárskeho mesta. „Urpiner sa do Delirum Cafe dostal z Nemecka. Má nezameniteľnú a bohatú chuť a podľa môjho názoru je oveľa lepší, než mnoho svetlých ležiakov typu Pilsner,“ hovorí jeden z najpovolanejších pivárskych majstrov v Belgicku. Do siete svojich reštaurácií nezaradí hocijaké pivá, ale len tie, ktoré spĺňajú najvyššiu kvalitu.

Po prestížnej cene Europen Beer Star 2012 si svetlý ležiak Urpiner Premium pripísal na svoje konto ďalší výrazný úspech. „Je to úžasný pocit ocitnúť sa ako jediná slovenská značka medzi 2 400 pivami z celého sveta. Urpiner sa vyváža do piatich krajín a fakt, že sa do belgickej pivárne dostal cez nemeckého partnera, svedčí o jeho kvalitách a dobrom mene, ktoré nesporne má,“ hovorí podpredseda predstavenstva banskobystrického pivovaru Ľubomír Vančo.

Podľa Joëla Pecheura sú Slováci veľmi zvedaví pivári a vždy sa snažia ochutnať nové pivá z bohatej ponuky Delirium Cafe. „Sú úprimne hrdí, keď zistia, že ponúkame aj slovenskú značku, lichotí im to,“ dodáva Pecheur. „Motivuje nás to rovnako ako úspech v medzinárodnej súťaži. Sme radi, že Urpiner dokáže preraziť aj v konkurencii tisícok iných pív,“ dopĺňa Ľubomír Vančo. Úspech Urpineru však znamená veľa nielen pre značku, ale hlavne pre všetky nezávislé slovenské pivá. Sám Joël Pecheur uprednostňuje malé pivovary pred veľkými koncernami. „Pivo milujem, je mojou vášňou, a preto vždy hľadám nové a neznáme minipivovary. Práve tie sú pre mňa zdrojom inšpirácie a nových chutí, pomáhajú nám neustále obmieňať pestrú ponuku v Delirium Cafe,“ uzatvára Pecheur.

Doplňujúce informácie:
Joël Pecheur stojí za úspešným konceptom Delirium Village– sietí pubov, barov a kaviarní v Belgicku. Jeho pub Delirium Cafe v Bruseli sa pýši jedinečným svetovým prvenstvom – v ponuke má 2 400 pív z celého sveta. Viac informácií www.deliriumvillage.com

Urpiner je posledným nezávislým priemyselným pivovarom v slovenských rukách. Značka je medzi pivnými špecialistami často oceňovaná, o čom svedčí aj posledné ocenenie – prestížna European Beer Star 2012 pre Urpiner Svetlý ležiak 12°. Urpiner je členom nezávislého hnutia Pivobrana, ktoré chráni slovenské nezávislé pivo a malé pivovary.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! TAURIS potvrdil svoje líderstvo. Na Danubius Gastro získal najviac ocenení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.