Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dsc_6020.jpg
Foto: Moonlight camp
6. júna 2018 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

MDD prišlo osláviť tento rok Na palubu jednorožca do areálu Auparku a Sadu J. Kráľa v Bratislave REKORDNÝ POČET ĽUDÍ.

BRATISLAVA 6. júna 2018 – Najväčšia oslava MEDZINÁRODNÉHO DŇA DETÍ V BRATISLAVE sa konala v nedeľu 03. júna 2018 v čase od 10:00 do 17:00 hod. v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa v Bratislave. Túto celodennú rodinnú akciu organizovalo občianske združenie Moonlight camp, ako súčasť projektu na podporu nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia pod názvom Na palube jednorožca, nad ktorým prevzal záštitu starosta Petržalky Vladimír Bajan. MDD Na palube jednorožca je vyvrcholením už siedmeho ročníka tohto projektu.

Na palubu jednorožca prišlo tento rok príjemne a užitočne stráviť MDD na rodinnú akciu približne dvanásť tisíc usmiatych a spokojných ľudí. Počas dňa sa registrovalo bezmála 2.000 detí a na záver si prítomní užili NAJVÄČŠIU PENOVÚ PÁRTY NA SLOVENSKU. Vstup bol voľný!

Dsc_6039.jpg
Foto: Moonlight camp

DETI pri REGISTRÁCII, priamo v Auparku v čase od 10:00 do 14:00 dostali informačný leták, fľašu minerálky Zlatíčko a originálnu HRACIA KARTU, s ktorou absolvovali 20 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených v areáli Auparku a po celom Sade Janka Kráľa. ZASÚŤAŽILI SI, uvideli záchranársku TECHNIKU a tiež si užili ukážky práce zásahových jednotiek akými sú polícia, hasiči, záchranári,  kynológovia a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získali deti  na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Deti, ktoré  absolvovali všetky stanovištia, zozbierali všetky písmená tajničky a správne ju vyplnili boli zaradení do žrebovania o fantastické ceny. Tajnička pre tento rok znela: TO PODSTATNÉ JE OČIAM NEVIDITEĽNÉ. VÍKENDOVÝ RODINNÝ POBYT na 2 noci v hoteli Health Spa Resort Esplanade**** s polpenziou, wifi a vstupom do Vodného a saunového sveta od spoločnosti KÚPELE PIEŠŤANY a na cestu AUTO PEUGEOT od FINAL – CD s plnou nádržou, LET BALÓNOM, VIP EXKURZIA V TV JOJ, VSTUPENKY do divadla La Komika a iné zaujímavé ceny. Mená šťastných výhercov: 1. miesto Dominika Barčáková, 2. miesto Kika Koreňová a 3. miesto Simona Ondrušová.

O pohodlie a zábavu detí sa počas celého dňa staralo viac ako 200 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVILI: KRAJSKÉ RIADITEĽSTVO PZ BRATISLAVA, HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR SR, NÁRODNÁ TRANSFÚZNA STANICA SR, ŠČK, ZÁCHRANNÁ ZDRAVOTNÁ SLUŽBA BRATISLAVA, VOJENSKÁ POLÍCIA, KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKA, MATERSKÉ CENTRUM  BUDATKO, ZÁHRADNÉ CENTRUM KULLA, ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE,  CAMP WONDERLAND, VNÍMAVÉ DETI, OTVORENÁ AKADÉMIA Naša Klíma , CHAMELEON LAND, LIONS, DENDRIT KANIS, AUPARK, FINAL-CD – Najväčší  slovenský predajca automobilov , KOMUNÁLNA POISŤOVŇA, PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA, PAULA DR. OETKER, KFC, AVON, minerálna voda Zlatíčko

Dsc_6441.jpg
Foto: Moonlight camp

PRIPRAVENÉ BOLI TIEŽ SPRIEVODNÉ AKCIE: Works hop, čitáreň, kreslenie na chodník, meranie zraku, množstvo maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti a veľa ďalších prekvapení. Vyše 600 detí sa zúčastnilo merania zraku, dospelí si dali zmerať cukor /všetky pripravené testovacie papieriky sa minuli/, a deti sa naučili správne si čistiť zúbky. Tešili sme sa o to viac, že prišli aj rodičia detí, ktoré sme minulý rok poslali k očnej lekárke a ďakovali. Bol to fajn pocit, že naša práca nie je zbytočná. DAROVAŤ KRV PRIAMO NA AKCIU V MOBILNEJ JEDNOTKE Z NÁRODNEJ TRANSFÚZNEJ SLUŽBY SR prišlo 20 darcov.

Deti z projektu Na palube jednorožca sa predstavili ako figuranti počas simulovaných ukážok pri súťaži družstiev ZŠ v poskytovaní Prvej pomoci pod názvom Dieťa života s podtitulom Zachrániť život je jednoduchšie ako ho splodiť, pod odbornou garanciou prezidenta Slovenského Červeného kríža doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., nad ktorou prevzala záštitu ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD.. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 10 družstiev I. a II. Stupňa. Výhercom putovného pohára sa stalo družstvo ZŠ na ulici G. BethlenaBetlana v Nových Zámkov v zložení: Tamara Kubičková (8.A),  Karolína Mentelová (8.A), Hanka Dikáczová (8.B), Rebeka Jeneiová (8.B) a Sofia Šurnovská (8.B). Ďakujeme RNDr. Erike Garbanovej a ich bývalej žiačke Klaudii Szárazovej za vzornú prípravu dievčat na súťaž. Výhercovia si prevzali putovný pohár z rúk štátnej tajomníčky MŠ SR Oľgy Nachtmannovej, ktorá prisľúbila, že o rok sa súťaže zúčastní aj družstvo zložené z ľudí pracujúcich v jej kancelárii a samozrejme pani Oľga bude kapitán.

Na PÓDIU VYSTÚPILA DARA ROLINS a na úplný záver celého podujatia bola pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU.

Ďakujeme z  úprimného  srdca za dôveru a podporu našim partnerom a spolupracovníkom. Je nám veľkou cťou aj v ich mene POĎAKOVAŤ všetkým Vám, ktorí ste už po siedmy raz PRIŠLI Na palubu jednorožca a stali sa jej súčasťou.

S úctou,
Marcel Nemec, Moonlight camp

Dsc_6601.jpg
Foto: Moonlight camp

“VŠETCI DOSPELÍ BOLI RAZ DEŤMI, NO MÁLOKTORÍ Z NICH SA NA TO PAMÄTAJÚ”

Občianske združenie Moonlight camp sa už siedmy rok úspešne venuje inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Aktuálne realizuje v poradí 7. ročník projektu NA PALUBE JEDNOROŽCA – CELOROČNÉ KURZY HERECTVA, KREATIVITY A TANCA. Súčasťou projektu je tiež 5-dňové sústredenie v srdci Európy, na Krahuliach pri Kremnici v období jarných prázdnin, veľká celodenná akcia rodinného typu v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa počas MDD a rovnako aj pobyt v Letnom tábore, či Vianočná besiedka.
Záštitu nad projektom prevzal starosta Petržalky Vladimír Bajan.
Výber detí zapojených do projektu prebiehal v spolupráci s odborom školstva a sociálnych
služieb na príslušných Mestských úradoch.
projektu prebiehal v spolupráci s odborom školstva a sociálnych služieb na príslušnom Mestskom úrade.

K téme

Pri príležitosti MDD sa Amazon znovu rozhodol pomáhať. Tento raz tým najmenším UNICEF: Daruj TUČNIAKA – ZÁCHRANÁRA v hodnote 7 eur novorodeniatkam na MDD

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.