Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86406_mchappy day 1 676x451.jpg
27. novembra 2017 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

McHappy Day je tu opäť na pomoc deťom v nemocniciach

BRATISLAVA 27. novembra 2017 – Už zajtra sa vo všetkých reštauráciách siete McDonald’s na Slovensku koná akcia s charitatívnym rozmerom, ktorá je širokej verejnosti známa pod názvom McHappy Day. „McHappy Day je jednou z hlavných aktivít, ktorou spoločnosť McDonald´s prispieva do našej neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities. Tá sa celosvetovo zameriava na pomoc dlhodobo chorým deťom v nemocniciach,“ vysvetľuje Richard Boháč, riaditeľ neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC).

Každý, kto zajtra príde do ktorejkoľvek reštaurácie McDonald´s, môže túto myšlienku podporiť. Polovica z celkových tržieb hranoliek tento deň bude venovaná neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities. Tradične, aj tento rok akciu podporia známe osobnosti ako v Bratislave, tak aj v regionálnych mestách. Novinkou sú pre tento rok formičky na vianočné perníčky v tvare symbolov neziskovej organizácie, ktoré budú môcť zákazníci získať za symbolické dve eurá. Výťažok z predaja formičiek poputuje v plnej výške na konto neziskovej organizácie RMHC.

V slovenských podmienkach sa RMHC orientuje najmä na zlepšenie podmienok pobytu detí a ich rodičov na detských oddeleniach nemocníc. „Záleží nám, aby naše aktivity prispeli k vytvoreniu pocitu bezpečia a rodinnej atmosféry, ktorá má jednoznačne pozitívny vplyv na liečbu detských pacientov. Jednoducho chceme, aby rodina, pokiaľ je to možné, bola v takýchto ťažkých chvíľach spolu,“ dopĺňa Richard Boháč. Dosiaľ, v ére svojho fungovania na Slovensku od roku 2003, nezisková organizácia RMHC zrekonštruovala a materiálne vybavila nemocničné izby a časti detských oddelení v 9 slovenských nemocniciach od Bratislavy, cez Banskú Bystricu, Žilinu až po Košice.

Richard Boháč ešte prezrádza: „Najbližšie pripravujeme veľký projekt v spolupráci s Detskou fakultnou nemocnicou na Kramároch, kde máme ambíciu kompletne zrekonštruovať herne a jedálne na jednotlivých oddeleniach nemocnice, ktoré budú k dispozícii všetkým detským pacientom a ich rodičom. Naviac by sme boli radi, aby sa naša organizácia o tieto priestory po ich vybudovaní aj dlhodobo starala a zveľaďovala ich.“

O RMHC:

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities na Slovensku vznikla pred viac ako štrnástimi rokmi, v roku 2003. Orientuje sa najmä na revitalizáciu izieb pre choré detičky s rodičmi, v ktorých panuje pocit bezpečia a rodinná atmosféra. Príjmy RMHC tvoria hlavne verejné zbierky do kasičiek v reštauráciách McDonald´s, predaj hranoliek počas McHappy Day, príjem z 2%, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald´s a rôznych darcov.
Počas 14 rokov svojho pôsobenia rozdelila organizácia RMHC na Slovensku viac ako 403 000 eur na rôzne projekty pre detské nemocnice na celom Slovensku. Najvyššia čiastka, viac ako 292 tisíc eur, bola vyčlenená na zlepšenie štandardu a celkovú rekonštrukciu rodinných izieb a ich zázemia v deviatich slovenských nemocniciach. Významná časť finančných prostriedkov, viac ako 96 000 eur, išla na nákup zdravotníckych zariadení a vybavenia.

RMHC na Slovensku okrem iného zrealizovala:

renovácie izieb Pediatrickej kliniky FNsP Nové Zámky
renovácie izieb Detskej kliniky FN Nitra
rodinné izby a rekonštrukcie 6 kúpeľní na Dojčenskom oddelení v Detskej Fakultnej nemocnici Kramáre
detské elektrické lôžko aj s príslušenstvom do miestnosti na prebúdzanie pre Univerzitnú nemocnicu v Martine
diagnostický prístroj GSI Audera™ – systém 9711 na diagnostiku a liečbu sluchovo postihnutých detí pre Detskú fakultnú nemocnicu Košice
vybudovanie 5izieb a oddychovej zóny v košickej nemocnici
nové sociálne zariadenia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina
materiálno-technické vybavenie Detského oddelenia nemocnice v Liptovskom Mikuláši

O spoločnosti McDonald´s Slovensko

Spoločnosť McDonald´s prišla na slovenský trh v roku 1995. Prvou otvorenou prevádzkou bola reštaurácia v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Aktuálne je na Slovensku 30 reštaurácií, z ktorých je 14 v Bratislave a ostatných 16 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene a Žiline. Súčasťou 22 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. McDonald´s zamestnáva 1914 zamestnancov. V roku 2016 dosiahli tržby 66 395 000 eur.

K téme

Ronald McDonald House Charities prinesie pocit domova do detských nemocníc na Slovensku Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities, n.o., venovala ventilačný prístroj detskej nemocnici na Kramároch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.