Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102842_gettyimages 953711772 676x449.jpg
25. októbra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Mäta – kľúč k lepšej pamäti a sústredeniu

25.10.2023 – Meniace sa počasie, kratšie dni, vstávanie za tmy, to všetko má vplyv na našu psychiku a motiváciu zvládať výzvy. Ak chcete zvládnuť zimu v dobrej nálade, využite toto obdobie na starostlivosť o seba. Blahodarný vplyv má kognitívne cvičenie a zázračná mäta prieporná.

Spoločnosť Mintel uvádza, že viac ako 50 % ľudí má problémy s koncentráciou. U osôb do 35 rokov je toto riziko 2x vyššie, než u osôb nad 55 rokov. Podľa najnovších výskumov má mäta pozitívny vplyv na bdelosť, pamäť a schopnosť sústrediť sa.

Ako začleniť mätu do života?

Active Mind Complex – Jediný doplnok stravy na trhu s patentovaným výťažkom z mäty. Vďaka kombinácii vitamínov, minerálov a bylinných extraktov pomáha udržať si mentálnu ostrosť a zvládať výzvy. Štúdia na skupine osôb vo veku 18 – 50 rokov ukázala zlepšenie schopnosti reagovať a rozhodovať sa už po 7 dňoch užívania.
Čaj – Pripravte si počas chladných večerov lahodnú šálku čaju z čerstvej mäty.
Aromaterapia- Éterický olej z mäty nakvapkajte do aromalampy a užite si nádhernú vôňu.

Ako cvičiť mozog?

Hoci nejde o sval, je potrebné mozog „posilňovať“, aby nezlenivel. Stačí si párkrát za deň urobiť jednoduché cvičenia. Kognitívny tréning zlepšuje neuroplasticitu mozgu a posilňuje jeho schopnosť pamätať si a koncentrovať sa aj v neskoršom veku.

„S vekom sa mozog spomaľuje. Myseľ, ktorá zostáva aktívna, nevykazuje taký pokles. Každodenné cvičenie pomáha dokonca zvýšiť inteligenciu a bystrosť,“ hovorí Henry Soper, PhD, bývalý lektor fakulty klinickej psychológie, School of Psychology, Gielding Graduate University.

Chcete trénovať sústredenie a zistiť, ako ste na tom s pamäťou a koncentráciou? Otestujte sa zadarmo na stránke Mind Wellness Hub.

Tento článok nie je autorským obsahom SITA.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

K téme

Dobrý pocit z nákupu začína už v obchode. A platí to aj pri pive Pivá a radlery z hurbanovského pivovaru získali sedem ocenení na súťaži Slovenská pivná korunka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.