Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. februára 2014 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Mäsové výrobky značky K-Purland opäť ocenené v teste kvality

BRATISLAVA 7. februára – Mäsové výrobky K-Purland získali v roku 2013 opäť prestížne ocenenia za prvotriednu kvalitu a skvelú chuť, a to v nezávislom testovaní Nemeckej poľnohospodárskej spoločnosti (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft, alebo DLG), ktorá sa dlhodobo venuje hodnoteniu kvality potravín.

K-Purland a test DLG
Medzinárodne renomovaná spoločnosť DLG zaviedla proces testovania a hodnotenia kvality mäsových výrokov v spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati v Zlíne. Na základe výsledkov prísnych kontrol potravinárskych expertov sú najlepšie produkty označené certifikátom spoločnosti DLG. V roku 2013 bolo testovaných celkom 36 mäsových výrobkov značky K-Purland z mäsokombinátu v Modleticiach pri Prahe, ktorý vyrába aj slovenský sortiment tejto značky. Produkty K-Purland boli ocenené takto:

• zlatá medaila: 25 výrobkov
• strieborná medaila: 11 výrobkov

Mnohonásobné ocenenia vyzdvihujú angažovanosť a profesionálny prístup všetkých pracovníkov nášho mäsokombinátu, ako aj svedomitý výber dodávateľov prvotriedneho mäsového tovaru v Kauflande.

O spoločnosti DLG
Nemecká poľnohospodárska spoločnosť, ktorá sa dlhodobo venuje sledovaniu kvality potravinárskych a poľnohospodárskych produktov z celého sveta, vznikla v roku 1885 a je v Európe vedúcou nezávislou organizáciou pre hodnotenie kvality potravín. Potraviny sú testované podľa prísnych medzinárodných kritérií kvality. Systém hodnotenia zaisťuje testovacie centrum, s ktorým spolupracuje okolo 2 500 odborníkov z potravinárskeho priemyslu. Ročne je hodnotených približne 30 000 produktov.

Testovacie kritériá
Podľa charakteru analýz boli hodnotiace kritériá nasledovné: vzhľad, farba, zloženie, konzistencia, vôňa, chuť, vnútorné vlastnosti, či kontrola trvanlivosti. Okrem toho sa hodnotil aj obal a označenie produktov a boli vykonané i testy prípravy a zhotovenia potravinových produktov.

Zákazníci Kauflandu sa tak pri kúpe mäsových špecialít K-Purland vždy môžu spoľahnúť nielen na veľký výber výrobkov, ale aj na ich prvotriednu
kvalitu a chuť.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najviac slovenských výrobkov vystavuje v regáloch Kaufland, potvrdil to prieskum agentúry GfK Nivy majú za sebou už druhý rok, denne ich navštívi až 60-tisíc ľudí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.