Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. októbra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Marika Gombitová pokrstila svoju knihu

BRATISLAVA 17. októbra 2016 – Nedávno vystúpila Marika na koncerte Mekyho Žbirku a minulý týždeň mala v Bratislave veľkolepý narodeninový koncert. Keď niekoľkonásobná Zlatá slávica oznámila, že bude mať koncert, potešili sa desaťtisíce jej fanúšikov. Za posledných 12 rokov ponúkla dve nové skladby, takže vidieť naživo ju chceli mnohí. Na veľkom koncerte pokrstila aj svoju knižku Úlomky

K okrúhlym narodeninám je zablahoželali Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Beata Dubasová, Meky Žbirka, Pali Hammel, Janko Lehotský, Peter Nagy, kapely No Name, či IMT Smile.
A určite ich zaujala aj nová kniha, v ktorej sa Marika Gombitová vyznáva zo svojich snov, opisuje svoje detstvo, hudobnú kariéru a najšťastnejšie obdobie.

„Spísaním týchto spomienok nepredkladám curriculum vitae, ale ponúkam tie udalosti zo svojho života, ktoré som si v mysli uchovala a o ktoré sa chcem s vami podeliť. Dúfam, že vás táto kniha zaujme,“odkazuje najpopulárnejšia slovenská speváčka Marika Gombitová. Práve jej vyšla kniha Úlomky spomienok, ktorú pokrstila na koncerte Marika Gombitová a priatelia k jej 60-tym narodeninám.

Mnohí ju poznáme nielen vďaka jej pesničkám, ale aj z filmu.
V roku 1980 dostala ponuku zahrať si hlavnú rolu v muzikáli Neberte nám princeznú. Podľa literárnej predlohy Alty Vášovej ho režíroval Martin Hoffmeister, hudbu zložil Dežo Ursiny, texty pesničiek napísal Ján Štrasser. „Mojím partnerom bol Meky Žbirka a okrem nás tam hralo mnoho hercov a spevákov, napríklad Marie Rottrová, Luděk Sobota, Petr Nárožný,“ dodáva Marika.

Vypočujte si AUDIO ukážku.
Z knihy číta Dagmar Sanitrová:
https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-ulomky-spomienok-marika-gombitova

Nikdy sa nevzdávaj!

Napriek hendikepu Marika v 80.rokoch žiarila. Aj po tragickej nehode, keď zostala na vozíčku, nahrávala platne, prichádzala s hitmi a s programom Adresa ja, adresa ty koncertovala niekoľkokrát do mesiaca.
Vydala tiež prvú slovenskú hudobnú kazetu a ako prvá slovenská speváčka sa objavila v rakúskej hitparáde Die Grossen Zehn.

Na pozvanie Stevieho Wondera si s ním dvakrát zaspievala počas jeho návštevy Bratislavy. „Bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok, ktorý vo mne zanechal hlboké stopy. Bola som emóciami doslova preplnená a vznikla z toho pesnička Kam idú ľudia?, ktorú som venovala Steviemu Wonderovi. Neskôr pesnička vyšla na mojom novom, v poradí ôsmom albume, ktorý sa volal rovnako. Bolo na ňom desať pesničiek, sedem som zložila ja, tri gitarista, producent a skladateľ Andrej Šeban. Všetky texty sú od Kamila Peteraja,“ spomína v knihe Úlomky spomienok Marika Gombitová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Marika Gombitová sa pripravuje na špeciálny koncertný projekt v pražskej O2 Aréne Jediný koncert Vyznanie Mariky Gombitovej v tomto roku obohatí advent

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.