Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92872_dve_vozidl_koda_kamiq_u_pomhaj_unba 676x507.jpg
1. mája 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Malí pacienti, lekári či seniori sa tešia veľkej podpore. V boji s koronavírusom im pomáha aj značka Škoda

1.5.2020 – Je to už niekoľko týždňov, čo Slovensko zužuje pandémia koronavírusu. Zdravotníci, ľudia v prvej línii či najzraniteľnejší seniori potrebujú pomoc ako nikdy predtým. Do boja proti ochoreniu Covid-19 prispela aj ŠKODA AUTO Slovensko, vďaka ktorej sa pomoc dostáva tam, kde ju najviac potrebujú. Charitatívnym a neziskovým organizáciám či nemocniciam po celom Slovensku poskytla automobilka už 30 vozidiel, ktoré slúžia na včasný a rýchly prevoz vzoriek, zdravotníckych a ochranných pomôcok či liekov a obedov pre seniorov a imobilných.

Značka ŠKODA svojou pomocou Slovensku nadväzuje na doterajšiu spoluprácu so župami, vďaka ktorej Žilinský samosprávny kraj dostal na pomoc v boji proti koronavírusu 10 vozidiel a Trnavský samosprávny kraj 5 áut. Vozidlá slúžia na distribúciu ochranných pomôcok, rozvoz obedov pre seniorov alebo materiálnej pomoci pre personál a ubytovaných v karanténnych centrách.

Pomoc najväčšej nemocnici na Slovensku aj malým pacientom

Automobily značky Škoda pomáhajú aj Univerzitnej nemocnici v Bratislave, kde 2 vozidlá slúžia na prepravu odobratých vzoriek do centier, v ktorých sa testuje COVID-19. Podobne je to aj v prípade Národného ústavu detských chorôb. „Niekoľkokrát denne sa autá Národného ústavu detských chorôb otáčajú a vozia vzorky na vyšetrenie našich malých pacientov, ako aj zamestnancov. Pravidelné a časté testovanie nám pomáha v plynulom poskytovaní potrebnej zdravotnej starostlivosti, preto sme veľmi privítali ponúknutú pomoc od ŠKODA AUTO Slovensko, ktorá nám na toto náročné obdobie zapožičala dve osobné vozidlá ŠKODA Fabia a Scala. Práve tie nám budú pomáhať, pri rozvoze vzoriek na vyšetrenie Covid-19,“ uviedla hovorkyňa NÚDCH Zuzana Čižmáriková.

Ďalšie vozidlá slúžia Slovenskému Červenému krížu (SČK) Levice, ktorému pomoc prišla práve včas. Autá SČK sa využívajú napríklad pri organizácii ukážok prvej pomoci, mobilných odberoch a humanitárnych aktivitách. „Aj autá však majú svoje limity. Preto sa Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko rozhodla pomôcť, aby služby, na ktoré sú občania Levíc odkázaní, boli poskytované aj v tomto krízovom období bez prerušenia.  Nezištná pomoc prišla práve v čase, keď doslúžilo 12-ročné auto SČK,“ uviedla Stanislava Sládečeková, riaditeľka územného spolku SČK Levice.

Autá na rozvoz potravín, ale aj psychologické poradenstvo

Automobilka pomáha aj ďalším organizáciám, napríklad Slovenskej katolíckej charite, Úsmevu ako dar, iniciatíve Poďme si pomáhať či organizácii Človek v ohrození. Tej autá poslúžia predovšetkým na pomoc opusteným s cieľom poskytnúť im psychologické poradenstvo, ale aj zdravotnícke pomôcky či potraviny.

Teší ma, že po vyhlásení našej výzvy, sa nám podarilo pomôcť už viac ako desiatim organizáciám, ktorým vieme zapožičaním automobilov značky ŠKODA pomôcť v boji proti koronavírusu. Doteraz sme poskytli už 30 vozidiel, ktoré sú denne využívané na prevoz  testovaných vzoriek do špecializovaných laboratórií, zdravotníckeho materiálu, ochranných pomôcok,  rozvážanie stravy pre seniorov a imobilných klientov, ale aj na prepravu pacientov a zdravotníckych pracovníkov či zásobovanie karanténnych centier. Naše vozidlá taktiež uľahčujú prácu dobrovoľníkom, ktorí sa starajú o klientov v sociálnych zariadeniach alebo obsluhujú telefónne linky v krízových call centrách,“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

S nezištnou pomocou Škoda nekončí

Automobilka aj naďalej dohaduje spolupráce s ďalšími rôznymi organizáciami, samosprávami či združeniami, kde by mohli aj nové vozidlá ŠKODA OCTAVIA pomôcť zdravotníkom, pacientom, obyvateľom, seniorom a všetkým, ktorí na pomoc čakajú. „Naša značka je so Slovenskom silne spätá a veríme, že je nanajvýš správne podporiť ľudí a rôzne subjekty v tejto náročnej situácii. Aj preto sme venovali rôznym organizáciám už desiatky vozidiel, ktoré slúžia často aj v prvej línii v boji proti koronavírusu. Chceme však pokračovať ďalej a spolu s autorizovanými predajcami poskytnúť  ešte viac vozidiel pre ďalšie subjekty, ktoré takúto formu pomoci potrebujú.“

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko naďalej pokračuje v online výzve ŠKODA pomáha Slovensku (www.skoda-pomaha.sk). Prostredníctvom nej hľadá organizácie, ktorým bezplatné zapožičanie vozidiel dokáže pomôcť v boji proti koronavírusu.

Informačný servis

K téme

Slováci zaostávajú v angličtine najviac z V4, znalosti si však môžu rýchlo doplniť cez online riešenia Niké podporila ďalšie talenty, z Fondu pre budúcnosť športu už rozdala 189 800 €!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.