Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86787_urinal_produktove foto 676x510.jpg
23. januára 2018 PR správyZdravieZdravotné pomôcky od PRservis.skSITA Diskusia()

Malá baktéria, veľká ťažkosť. Problém, ktorý mnoho Sloveniek zažíva opakovane, no nepozná príčinu.

BRATISLAVA 23. januára 2018 – S problémami močových ciest sa už stretla väčšina z nás. Nedajú sa vyriešiť za jedno popoludnie, dokážu veľmi potrápiť. Ak poznáme príčinu, dá sa im predísť. Jedna z rád je vymočiť sa po milovaní. Na vine totiž môžu byť baktérie, ktoré sa z konečníka môžu pomerne ľahko dostať do močovej trubice – a nepríjemnosť je na svete. Dajte stopku týmto ťažkostiam a nenechajte si už viac pokaziť náladu ani víkendové plány.

Ženy často vidia ako hlavnú príčinu vzniku problémov s močovými cestami prechladnutie, čo je však len mýtus, ktorý si nesieme z detstva. Doma nám predsa vždy hovorievali: „Nesadaj na studenú zem, veď prechladneš!“ Takto to však nefunguje.

„Medzi príznaky infekcie močových ciest patrí pálčivá bolesť pri močení, bolesti v podbrušku a časté nutkanie na močenie. Tieto problémy častejšie trápia ženy ako mužov, čo je pochopiteľné. Muži totiž majú konečník a močovú trubicu ďalej od seba ako ženy. Močová trubica žien je tiež kratšia a baktérie preto môžu ľahšie doputovať až do močového mechúra. Často sa stretávam s tým, že pacienti majú pri takých problémoch ťažkosti moč vôbec udržať,“ hovorí primár urológie v Oblastnej nemocnici Kladno, MUDr. Mariek Krolupper.

Baktérie ako priateľ na nesprávnom mieste

Hlavnou príčinou ťažkostí močových ciest sú baktérie. V tomto prípade baktéria Escherichia coli, ktorá v 90 % prípadoch spôsobuje starosti s močovými cestami. Bežne sa nachádza v našom tráviacom trakte a v okolí konečníka a tam by aj malo byť jej miesto. Dohliada na to, aby sa v črevách nepremnožili baktérie, ktoré sú pre naše zdravie nebezpečné. Ak sa však dostane do močového ústrojenstva, spôsobí problém.

Sex ako veľké riziko ťažkostí močových ciest

Baktérie z konečníka sa k močovému ústrojenstvu dostanú ľahko, napríklad len pri zlom utieraní na WC, avšak častejšie je to práve pri sexe. Penis alebo vibrátor môžu totiž preniesť baktérie z konečníka do močovej trubice. Ťažkosti močových ciest sa často opakujú, preto je nesmierne dôležitá nielen presná diagnostika a liečba, ale aj dôkladná prevencia. Nikto sa nechce dobrovoľne trápiť zas a znova. Rada číslo jeden: Keď už poznáte príčinu, naučte sa po milovaní navštíviť toaletu a odplaviť prípadné baktérie z miest, kde nie sú vítané. Podceniť prevenciu sa nevypláca a koľkokrát stačí len zopár drobností, ktoré pomôžu týmto problémom predísť.

Ako to vidia ženy

Podráždenosť, bezmocnosť a znepokojenie sú najčastejšie pocity, ktoré ženy prežívajú, keď sa u nich táto nepríjemnosť prejaví. Niektoré ženy cítia v takých chvíľach dokonca vinu, hanbu a pocit trápnosti.

Pravidelná a šetrná prevencia

Íst sa po sexe vycikať a najlepšie osprchovať – to prípadné baktérie vyplaví skôr, než dostanú šancu potrápiť močovú trubicu a „spôsobiť škodu“. Zákonite by sme mali pamätať aj na pravidelný pitný režim a rovnako dôležitá je aj intímna hygiena. Vhodnou podporou sa rozumie aj užívanie výživových doplnkov s obsahom zložiek rastlinného pôvodu. V rámci dlhodobej podpory zdravia močových ciest a močového mechúra a aj v prípade, keď nás už infekcie močových ciest trápia, je vhodný Urinal®. Obsahuje totiž unikátnu kombináciu extraktov z kanadských brusníc, zlatobyle obyčajnej a vitamínu D. Zlatobyľ je vhodná pre podporu zdravia močového ústrojenstva a vitamín D v množstve, ktoré naše telo potrebuje na celý deň pre podporu správnej funkcie imunitného systému. Urinal® je možné užívať súčasne s antibiotikami.

Viac informácií na www.urinal.sk.

 

K téme

Je nebo naozaj otvorené pre všetkých? Dojímavý príbeh Michaly Ries Čoho sa najviac obávame pri milovaní? Niektoré praktiky vás doslovne zaskočia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.