Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

MÁJOVÉ MUSIC CLUBY s punkovou vervou i „klubovkami“

Májové Music Cluby lákajú na spoločný koncert dvoch úspešných projektov s retro nádychom a na energický večer s pesničkami americkej legendy pop punkového žánru.

Just; Queer Jane
DK Lúky / 20.05. / 19:30 / 3 
Skreslené gitarové a basové riffy, pošpinená harmónia, pestré aranžmány a retro zvuk zdobia priamočiaru hudbu bratislavskej kapely Queer Jane. Tento pôvodne sólový projekt pesničkára Vlada Nosáľa oslovil bubeníka Adama Jánoša a basáka Lukáša Valtera, ktorí spoločne vydali debut Loveshy, nasledovaný doskou Flowerville, za ktorú získali nominácie na Radio_Head Awards 2014 ako Objav a Singel roka. Ovplyvnený melodickým cítením The Beatles a harmóniami The Beach Boys vznikol zaujímavý mix hudby šesťdesiatych rokov a súčasného indie popového zvuku. Kapele pomohla aj prezentácia jej lídra Vlada Nosáľa, ktorý so známou americkou indie rockovou kapelou The Brian Jonestown Massacre nahral slovenskú pieseň Prší, Prší, neskôr vydanú na ich oficiálnej doske pod názvom Thingy Wingy. Aj druhý projekt tohto večera sa bude niesť v nálade šesťdesiatkovej éry. JUST ako hudobná výpoveď multiinštrumentalistu Juraja Stráskeho sa pohybuje na vlnách folku, country a rocku s inšpiráciou Neil Younga, Johnnyho Ca
sha a Johna Mayera. Nečakajte žiadne zložitosti, práve naopak, Juraj dáva dôraz na jednoduché pocity: “ Milujem pesničky, jednoduchú formu, ktorá má nápad. Milujem ich skladanie, nahrávanie a hranie,“ dopĺňa. Výsledkom jeho hudobného obzoru sú piesne plné osobných výpovedí o živote, podfarbené výbornými hudobnými výkonmi a pestrými aranžmánmi.

The Minority; The MarksMen
DK Lúky / 27.05. / 19:30 / 3 
Účasť svetoznámej pop punkovej legendy Green Day je na Slovensku stále nesplneným snom. Možno aj z tohto nenaplnenia vznikol revivalový projekt The Minority, v ktorom trio muzikantov úspešne napodobňuje tvorbu týchto energických pankáčov. Vo svojom repertoári majú skladby mapujúce vyše dvadsaťročnú históriu jednej z najúspešnejších pop punkových kapiel na svete. A či na festivale, v klube alebo v kultúrnom dome, jej bratislavská napodobenina nikdy nezaháľa: „Do našich vystúpení dávame naozaj úplne všetko, čím chceme vzdať poctu kapele, ktorá nás tak ovplyvnila a priniesť vám neopakovateľný zážitok, “ svorne tvrdí toto trio. Garde im bude robiť ešte čerstvý – zatiaľ iba jednoročný projekt The MarksMen s kvartetom muzikantov hrajúcich poctivý rock and roll.

Vstupenky v predaji v pokladniach KZP a sieti ticketportal.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny Tatranské lesy sa opäť rozrastajú

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.