Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Magnetické pásky slávia šesťdesiate narodeniny

BRATISLAVA 15. mája – Dnes si pripomíname šesťdesiate výročie páskových úložných systémov. V roku 1952 uviedla IBM na trh koncept pások určených na komerčné ukladanie dát. Táto technológia pomohla výpočtovému odvetviu posunúť sa po prvýkrát od papierových diernych štítkov k elektronickému ukladaniu dát, a tým umožnila firmám a inštitúciám vykročiť do novej éry IT.

Páska sa postupne stala kľúčovým komponentom infraštruktúry na ochranu a uchovávanie dát. Pri súčasnom dynamickom raste dostupných údajov, storage administrátori musia zvládať zálohovanie a obnovu čoraz väčšieho množstva dát, pričom čelia veľkým nárokom prichádzajúcim z legislatívneho prostredia, najmä z pohľadu potreby uchovávať určité informácie počas zákonnom stanovenej lehoty. Páskové produkty IBM umožňujú vysoko výkonné zálohovanie a obnovu dát a sú bezpečným médiom na archivovanie dát pri nižších nákladoch.

Od prvého uvedenia v roku 1952 sa spoločnosť IBM neústále venovala vývoju a zdokonaľovaniu tejto technológie. Inovácie IBM v oblasti pások boli ocenené v roku 2011 prestížnou cenou Engineering Emmy® za inovácie a v roku 2012 cenou Storage Vision® award v kategórii Visionary Media and Entertainment Company za produkt IBM Linear Tape File System (LTFS).

Viac informácií o vývoji pások nájdete na stránke http://www-03.ibm.com/systems/storage/tape/60th-anniversary.html

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Fenomén menom Remoska®: 65 rokov inovácií a chutí, ktoré oslovujú všetky generácie Legendárna Remoska® sa vracia, aby spojila 65 rokov tradícií s inovatívnymi technológiami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.