Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. decembra 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

MAGNA pomáha civilistom z východného Aleppa

BRATISLAVA 22. decembra 2016 – Evakuácia civilistov z východného Aleppa zatiaľ pokračuje, v jej prvých vlnách bolo medzi chorými a zranenými až 30% detí. Doposiaľ bolo evakuovaných niekoľko desaťtisíc ľudí. Mnoho z evakuovaných boli aj vyčerpaní zdravotnícku pracovníci. Situáciu evakuovaných civilistov komplikuje aj extrémne chladné počasie a sneh.

Humanitárna organizácia MAGNA pomáha ošetrovať a liečiť civilistov evakuovaných z oblasti východného Aleppa. Podporuje tri zo šiestich nemocníc, kam smerujú evakuovaní obyvatelia. Tieto nemocnice prijímajú zranených a chorých, keďže v oblasti východného Aleppa bol zúfalý nedostatok zdravotného personálu a funkčných zdravotníckych zariadení. Od začiatku evakuácie prijali už niekoľko stoviek pacientov v rôznych stavoch, potreby vysoko prevyšujú kapacity nemocníc. Zdravotnícku pomoc v tomto území koordinuje tzv. Health Cluster Syria, ktory spaja sily rôznych humanitárnych organizácií a zabezpečuje, aby pomoc bola efektívna a nezdvojovala sa. MAGNA je súčasťou tohto klastra, ako aj podobného klastra na turecko-sýrskej hranici. Svoje humanitárne aktivity koordinuje s partnermi, pričom MAGNA nemá žiadnu afiláciu k nijakým stranám konfliktu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Tachyum získal bývalého poradcu kancelárky Merkelovej 27. ročník Art Film Festu potešil aj niekoľkými novinkami v odbornom programe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.