Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95712_thumbnail_log obrazek 676x506.jpg
21. mája 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

M2C Log pomáha vytvoriť z objektu miesto 21. storočia

21.5.2021 – Každú hodinu prúdia do výrobných areálov a iných objektov desiatky vozidiel, ktoré treba zdokumentovať, evidovať ich náklad alebo prideliť miesto vykládky. V rovnakej situácii sú aj návštevníci, ktorí sa musia zaregistrovať na vrátnici. Z celého procesu vzniká množstvo papierových dokumentov, ktoré sú neprehľadné a pri spätnej kontrole by bolo najefektívnejšie mať všetko dostupné digitálne. Aké technológie pomáhajú vytvoriť dokonalý prehľad v celej logistike?

Občiansky nepotrebujeme, stačí načítať QR kód

Pre vodičov, zamestnancov či obchodných partnerov, ktorí prichádzajú na dohodnuté stretnutie, platí rovnaké pravidlo. Pri vstupe do areálu musia prejsť základnou kontrolou. Štandardom je rozhovor s informátorom alebo informátorkou o účele návštevy a predloženie dokladu totožnosti. V digitálnej dobe, kedy dokážeme identitu overovať pomocou mobilného telefónu, sa javí tento proces ako prežitok.

„Pri vjazde a výjazde vozidiel je efektívnym spôsobom, ako skrátiť čas čakania vodičov a sprehľadniť administratívu, vonkajší kiosk vybavený čítačkou občianskeho preukazu a automatickým zosnímaním evidenčné číslo vozidla. Registrácia je dokonca možná vopred. Na vstup do objektu je vygenerovaný unikátny QR kód, ktorý sa zasiela mailom Okrem toho toto riešenie prináša aktuálny prehľad o prejazde vozidiel v danom objekte vrátane možnosti viesť evidenciu vnášaných a vynášaných predmetov,“ približuje Peter Kozáček, riaditeľ slovenskej pobočky M2C.

Vjazd sa stáva úplne automatizovaný, záznamy sú k dispozícii online a sú tak pre správcov kedykoľvek dohľadateľné. S odstupom času je prezeranie dokumentov oveľa jednoduchšie, ako listovať v papierových protokoloch.

Využitie moderných technológií zjednodušuje aj prechod vrátnicou. Návštevníci načítajú svoje doklady pomocou automatickej čítačky. Vďaka nej sa uložia ich osobné údaje do systému. „Posledným krokom sú pravidlá správania v objekte, BOZP alebo iné špecifické predpisy, ktoré sa návštevníkovi zobrazia na monitore a po prečítaní a odsúhlasení ich podpíše pomocou zabudovanej elektronickej podložky. Podpis sa automaticky uloží bez nutnosti papierovej dokumentácie,“ dopĺňa Peter Kozáček.

Online logistika

Kto, kedy, ako a kam. Riadenie logistických procesov na objekte vyžaduje detailné plánovanie a komunikáciu pri zachovaní vysokej úrovne bezpečnosti. Ako dosiahnuť čo najvyššiu účinnosť? Presunieme upozornenia pre dopravcov, čísla bezpečnostných plomb a ostatné potrebné informácie do online priestoru, kde sú dostupné pre všetky zainteresované pracoviská.

„Prideľovanie časových úsekov nakládok a vykládok uľahčí zapisovanie do modulárneho kalendára, ku ktorému majú daní dopravcovia a spoločnosti prístup cez webové rozhranie,“ hovorí Lukáš Koščelniak, projektový manažér pre technológie M2C.

Váš majetok na jednom mieste

Každý deň strávime hľadaním zabudnutých a v horšom prípade stratených vecí priemerne 10 minút. V prípade objektu, v ktorom sa pohybuje množstvo ľudí, je dôležité viesť evidenciu pridelených pracovných pomôcok, šatníkových skriniek, kľúčov, ID kariet a to všetko vrátane monitoringu poškodenia a strát.

Najnovšie technológie dovoľujú zdigitalizovať aj tento proces. V rámci kľúčového a kartového hospodárstva existuje možnosť jednotnej evidencie s nastavením doby vrátenia a automatickým generovaním upozornenia po prekročení výpožičnej doby. Týka sa to aj riadenia presunu majetku v objektoch a areáloch – od vybavenia kancelárií až po predmety vo výrobných a skladových priestoroch.

Dokonalý prehľad vďaka M2C Log

„Spoločnosť M2C pôsobí v dvanástich krajinách Európy, kde sa zameriava na využívanie najmodernejších technológií a sofistikovaného softvéru. Na trhu pôsobí už takmer tridsať rokov a pre svoje skúsenosti a know-how v rámci služieb integrovaného facility managementu je medzinárodne rešpektovaným partnerom,“ hovorí Denisa Zedníková, International Marketing Manager M2C.

Komplexné softvérové riešenie M2C Log zaisťuje najefektívnejší chod bezpečnostných a logistických procesov vo výrobných a logistických areáloch či administratívnych budovách. V rámci jednoduchého a intuitívneho užívateľského prostredia je k dispozícii aktuálny prehľad o pohybe osôb, vozidiel a majetku prostredníctvom webového rozhrania, do ktorého majú klienti prístup bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Jednotná evidencia, prehľadný reporting, vyhľadávanie v histórii a tvorba štatistík sú šetrné k životnému prostrediu, pretože predstavujú náhradu papierovej dokumentácie.

Systém bol vytvorený v spolupráci s bezpečnostnými odborníkmi na základe dlhoročných praktických skúseností. Modulárna a flexibilná štruktúra dovoľuje jednoduché prispôsobenie konkrétnym požiadavkám zákazníka, vrátane jazykových mutácií.

Informačný servis

K téme

Elektronická recepčná je budúcnosťou správy budov, uplatnenie nájde aj v segmente HORECA Elektronická recepčná a automatizované centrá dohľadu sú budúcnosťou správy budov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.