Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2017 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Lyže pre deti a 3 podmienky správneho výberu

BRATISLAVA 24. novembra 2017 – Hľadáte kvalitné lyže pre deti, ktoré sa budú páčiť aj vašej ratolesti? Široký sortiment od spoločnosti SuwiSport ponúka lyže pre deti v rôznych veľkostiach, no aj farebných prevedeniach. Načo si ale pri výbere detských lyží dávať pozor? Pripravili sme pre vás tri zásady správneho výberu lyží pre deti. Ich výber je o niečo komplikovanejší, než výber lyží pre dospelých, a je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov.

LYŽE PRE DETI, KTORÉ LYŽOVANIE MILUJÚZásada č. 1: Lyže pre dieťa by mali byť zhruba o desať až dvadsať centimetrov kratšie, ako je výška dieťaťa. Obyčajne by mali lyže siahať dieťaťu približne po bradu. Veľmi krátke, alebo príliš dlhé lyže na nohe dieťaťa dobre nesedia a môžu celkový zážitok z lyžovania pokaziť, kvôli úplne banálnej chybe.

Zásada č.2: Nikdy nekupujte deťom lyžiarky a lyže s vetou „veď do nich dorastie“. Lyže, ktoré sú dieťaťu veľké, sú zároveň nebezpečné a môžu spôsobiť zranenia a vyvrtnuté členky. Podobne, ako veľké topánky pre dospelého. Čo však robiť v prípade, že dieťa rýchlo rastie a lyže na jednu sezónu sa vám neoplatí kupovať? Ak sú pre vás tiež lyže finančne náročné, vedeli ste, že si ich môžete tiež prenajať? SuwiSport má vlastný bazár lyží v Bratislave.

Zásada č.3: Viete, komu lyže kupujete? Značkové oblečenie a doplnky na svahu komfort vášmu lyžiarovi nezabezpečia. Zamerajte sa radšej na kvalitné lyžiarky a lyže. Vedeli ste, že lyže do 120 cm sú, čo sa týka jazdných vlastností, zamerané všeobecne? Ak je vaše dieťa na svahu skúsenejšie, odporúčame kúpiť lyže s dreveným jadrom, ktoré sú citlivejšie na oblúky, čo ocenia deti, ktoré sa už vedia lyžovať lepšie.

K téme

Pozor na zrážky na svahu, ktoré vás v zahraničí môžu vyjsť draho. V Taliansku je už poistenie zodpovednosti povinné! Východná Morava – miesto pre skutočnú dovolenku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.