Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89512_titulna foto 676x451.jpg
12. decembra 2018 PR správyZdravieZdravie a krása od PRservis.skSITA Diskusia()

Lupiny majú veľa príčin. Ide iba o dočasnú reakciu alebo ochorenie?

BRATISLAVA 12. decembra 2018 – Trápi vás „biely poprašok“ na ramenách a neviete čo s tým? Netreba sa hneď stresovať, príčiny vzniku lupín môžu byť rôzne. Našťastie existuje účinné riešenie, vďaka ktorému budete môcť opäť nosiť tmavé oblečenie sebavedomo.

Poznáte to, z ničoho nič sa objavia lupiny a vy sa ich neviete zbaviť, aj keď ste skúsili už takmer všetko. Stáva sa to hlavne v zimnom období, kedy je pokožka náchylnejšia a citlivejšia na ich vznik. V šatníku tomu prispôsobujete farbu oblečenia a snažíte sa voliť bledšie odtiene. Dúfate, že tak ako prišli, tak aj zase odídu. No mýlite sa. Ak chcete mať skutočne pokoj, siahnite po účinnom riešení, ktoré je vhodné pri vašom probléme.

Lupiny nie sú iba nepekné biele šupinky, ktoré máme často napadané až na pleciach. Sú s nimi spojené aj nepríjemné príznaky, ako svrbenie pokožky, začervenanie a olupovanie kože. Ak si myslíte, že ide vždy o jedno a to isté, ste na omyle. Toto ochorenie môže mať rôzne príčiny a druhy. Nie sú totiž lupiny, ako lupiny!

Dočasný problém v sezóne

Niekedy sa stane, že príliš suchý vzduch v prekúrených priestoroch alebo nová značka kozmetického prípravku spôsobia neželaný problém v podobe „bieleho snehu“ vo vlasoch. Prečo sa to stáva? Zimné obdobie je náročné pre našu pokožku tela, rovnako tak aj hlavy. Je vystavená enormnému vysušovaniu zo zimy, podráždeniu, a tiež suchému vzduchu. Všetky tieto negatívne faktory pôsobia negatívne na našu korunu krásy. Nebojte sa, nie ste v tom sami. Množstvo ľudí bojuje s týmto problémom, a tak dnešná moderná doba ponúka jednoduché riešenie. Stačí si pohodlne a rýchlo umyť vlasy šampónom proti lupinám, ktorý vám uľaví od nepríjemného svrbenia, začervenania či nevhodného „sneženia“. Jednoducho ho kúpite v lekárni a výsledok na seba nenechá dlho čakať.

Prečo sa nám to vlastne deje?

Ľudia trpiaci tvorbou lupín sa za to hanbia, a pochopiteľne sa aj snažia tento nedostatok skryť. Lupiny však môžu byť aj chronickým stavom, ktorý sa dá pri správnej starostlivosti kontrolovať. V prvom rade sa treba zamerať na príčinu vzniku a typ lupín, ktoré najlepšie určí dermatológ. Kožné bunky sa na pokožke hlavy vytvárajú nepretržite, takže uvoľňovanie týchto buniek je úplne normálne. Problém nastáva, keď sa z nich stávajú husté biele vločky, ktoré poznáme ako nemiznúci biely poprašok zostávajúci na oblečení. Znamená to, že vaša pokožka produkuje nadmerné množstvo týchto buniek, ktoré sa zhlukujú a vytvárajú neželané sprievodné javy spojené s podráždením kože, svrbením či začervenaním. Nikomu nie je príjemné bojovať proti lupinám. Nejde len o estetický problém, no aj keď to nie je závažný zdravotný problém, netreba ho podceňovať. Ostych nás často núti kamuflovať výskyt lupín rôznymi spôsobmi, a však určite je lepšie začať riešiť tento nepríjemný stav čo najskôr. Predídete tak zhoršovaniu príznakov, a dokonca vhodne zvoleným prístupom sa ich môžete úplne zbaviť.

Jednoduchá, rýchla a účinná kúra

Neexistuje liek, po ktorom by sa lupiny už nikdy neobjavili. Avšak, po umytí vlasov šampónom Selsun Blue priamo určeným na tento problém, lupiny zmiznú a ustúpia aj nepríjemné príznaky. Počas pravidelného používania šampónu sa môžete spoľahnúť, že si na lupiny ani nespomeniete. Zameriava sa totiž na zdroj lupín a pomáha eliminovať tieto malé čiastočky, upokojuje svrbenie a zmierňuje začervenanie. Rieši príčiny, ktoré ich spôsobujú a snaží sa ich odstrániť. Jeho zloženie obsahuje látky, ktoré patria medzi tie najúčinnejšie v boji proti lupinám, pričom obmedzuje množenie mikroorganizmov. Mentolová zložka v jednom zo šampónov poskytuje pri svrbivej a suchej pokožke príjemný chladivý a upokojujúci pocit.

K téme

Revolúcia v mestkej doprave, cargo elektrobicykle zmenia život v meste k lepšiemu Bolí vás žalúdok alebo páli záha? Gastroenterologička radí, kedy spozornieť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.