Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87159_loq 2018 goldberg copy 676x956.jpg
1. marca 2018 PR správyKultúraHudba od PRservis.skSITA Diskusia()

Lukas Oravec Quartet & Aaron Goldberg (USA)

BRATISLAVA 1. marca 2018 – V apríli (2018) sa uskutoční festivalové turné projektu slovenského jazzového trumpetistu Lukas Oravec Quartet (SK/CZ). Turné sa koná v Čechách a na Slovensku a pozvanie na spoluprácu prijal mimoriadny hosť, hviezdny pianista Aaron Goldberg (USA).

Projekt sa predstaví na festivaloch:

5.4. – Jazzinec Trutnov (CZ)
6.4. –  Bratislavské Jazzové dni v Žiline (SK) – Veľká koncertná sála Žilinského Konzervatória
7.4. – Piešťany La Musica Club (SK)
8.4. – Jazzfest Brno (CZ) – Divadlo Husa na Provázku

Lukas Oravec Quartet & Aaron Goldberg (USA)

Lukáš Oravec – trúbka, krídlovka
Aaron Goldberg – klavír
Tomáš Baroš – kontrabas
Marián Ševčík – bicie nástroje

www.lukasoravec.com

Formácia Lukáš Oravec Quartet (SK/CZ) vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý získal cenu „ESPRIT“ za najlepší slovenský jazzový album roku 2013. V Roku 2015 vydáva dva albumy. Album „Piotrology“ Lukáš Oravec Quartet feat Vincent Herring (USA) a album Kulosaari, ktorý získal nomináciu na cenu Radiohead Award 2015.  V roku 2016 vydáva najnovší album kvarteta „Ali“, ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head 2017 a zároveň získal cenu „ESPRIT“ za najlepší slovenský jazzový album roku 2016, čím sa stal najviac oceneným jazzovým projektom za posledných päť rokov. Quartet spolupracuje s najlepšími hudobníkmi z európskej a americkej jazzovej scény, s Rick Margitza, Vincent Herring, Andy Middleton, Danny Grissett, Wayne Escoffery, Kalmán Oláh, Miroslav Vitouš, Peter Erskine, Benito Gonzalez, Gabor Bolla a s mnohými ďalšími..

Aaron Goldberg (30. apríla 1974, Boston) je americký jazzový klavirista. Hru na klavír začal študovať ako sedem ročný. Neskôr študoval na Harvardskej univerzite. Prvý album pod svojim menom „Turning Point“ vydal v roku 1999 a v nasledujúcich rokoch vydal niekoľko ďalších skvostných albumov. Počas svojej kariéry spolupracoval s množstvom hudobníkov, medzi ktorých patrí napríklad Kurt Rosenwinkel, Buddy DeFranco, Joshua Redman, Terry Gibbs. Wynton Marsalis, Guillermo Klein, Nicholas Payton, Al Foster alebo Freddie Hubbard. Dnes patrí medzi svetovú jazzovú elitu medzi pianistmi. Svojim osobitým štýlom hry, bravúrnou klavírnou technikou, originálnym pohľadom na samotnou interpretáciou jazzovej tradície, uchvátil množstvo jazzových a klasických poslucháčov po celom svete. V neposlednom rade sú to moderné albumy ako lídra, či sidemana a hudba, ktorú skomponoval. Plná melódií, lyriky, polyritmov a moderných postupov s presahom do klasickej hudby.

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trumpetista a skladateľ. Dva krát (2014,2017) ocenený cenou ESPRIT za najlepší jazzový album roku. Na svoje konto si pripísal množstvo spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Bob Mintzer, Wayne Escoffery, Danny Grissett, Rick Margitza, Kálmán Oláh, Vincent Herring, Miroslav Vitous, Peter Erskine, Gábor Bolla, či Benito Gonzalez. Je členom rozhlasového Big Bandu Gustava Broma.

Marian Ševčík je jedným z najvplyvnejších Slovenskych bubeníkov svojej generácie. Úcinkoval na jazzových festivaloch v Rakúsku, Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Španielsku a USA. Marián hral a nahrával s hudobníkmi ako Joel Frahm, Boris Kozlov, Igor Butman, Benito González, Joel Frahm, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin,Joe Cohn,Igor Butman.

Quartet dopĺňa žiadaný český kontrabasista Tomáš Baroš. Patrí k najmladším talentovaným kontrabasistom na jazzovej hudobnej scéne. Zároveň najvyhladávanejším a oblúbeným sidemanom svetovej jazzovej špičky koncertujúcej na našom kontinente (Arturo Sandoval, Bob Mintzer, Louis Hayes, Benny Golson atď..). Tomáš Baroš je člen najprogesívnejších jazzových formácií doma a v zahraničí. Napríklad v kapele Harryho Sokala „Three Tenors“ alebo v Rozhlasovom Big Bande Gustava Broma.

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Keď ti život dá „Citróna“, urob z toho najväčší hokejový sviatok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.