Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101113_obrazok1 676x507.jpg
2. marca 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Liptov ožíva aj vďaka TESLE

2.3.2023 – Nová strategická spolupráca v oblasti vývoja, montáže a servisu batériových úložísk medzi spoločnosťami Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co., Ltd., TESLA Liptovský Hrádok a. s. a TESLA Energy Group a. s. sa stáva skutočnosťou.

Vzájomnú dohodu o strategickej spolupráci v oblasti spoločného vývoja, montáže a servisu pre celú Európu podpísali 19. 1. 2023 Ing. Roland Tóth, člen predstavenstva TESLA Energy Group a.s. a majoritný akcionár TESLA Liptovský Hrádok, a. s., Dr. Jerome Sun, predseda predstavenstva Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co., Ltd. a Ing. Marek Kyseľ, generálny riaditeľ TESLA Liptovský Hrádok a. s. Podpis zmluvy prebehol za prítomnosti veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky na Slovensku, jeho excelencie SUN Lijie. Podľa slov pána veľvyslanca ide o prvú strategickú dohodu medzi slovenskou a čínskou spoločnosťou po uvoľnení opatrení vyvolaných pandémiou COVID–19. Súčasťou strategického stretnutia bola následná diskusia s predsedom predstavenstva spoločnosti Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co., Ltd. o možnosti vybudovania spoločného závodu pre montáž a servis batériových úložísk, ale aj ďalších produktov z portfólia tejto spoločnosti, v Liptovskom Hrádku.

Podpísanie zmluvy o strategickom partnerstve je dôležitým míľnikom pre všetky tri zmluvné strany. Táto dlhodobá perspektívna spolupráca pomôže vytvoriť z Horného Liptova centrum, ktoré bude vytvárať podmienky na zavádzanie zelených technológií do celej strednej Európy.

Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co., Ltd. je mladá progresívna čínska spoločnosť, zameraná hlavne na výrobu a vývoj priemyselných batériových úložísk. Na výrobu domácich batériových úložísk používa značku ECACTUS, ktorej je spoločnosť TESLA Energy Group a.s. pre krajiny V4 výhradným distribútorom. O tom, že sa jedná o jednu z top čínskych spoločností v oblasti vývoja batériových úložísk svedčí aj to, že v roku 2022 sa najväčší svetový výrobca batérií CATL stal jej akcionárom.

TESLA Liptovský Hrádok a.s., sa od roku 2019 venuje vývoju a montáži batériových úložísk od 50 kW, v skriňovom alebo kontajnerovom prevedení. Súčasne pokračuje i v tradícii dodávok energetických a telekomunikačných riešení, mechanických a elektronických výrobkov pre zákazníkov, prevažne zo západnej Európy. Jej poslaním je prinášať spoločnostiam udržateľnú energiu prostredníctvom nových energetických konceptov (www.teslalh.eu).

Informačný servis

K téme

Na Liptove budú majstrovská Slovenska v saunovaní Chopok po zime vyčistili od odpadu dobrovoľníci z troch krajín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.