Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Liečba bolesti chrbta v Bratislave na novej adrese

Bratislava 13. 1. 2017 -Špecializovaná ambulancia liečby chronickej bolesti chrbta v Bratislave, ktorá je súčasťou siete partnerských a spolupracujúcich klinických pracovísk EuroPainClinics®, začala od 11. januára svoju prevádzku v nových priestoroch na adrese Kominárska 5 v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto.

Špecializovaná ambulancia poskytuje liečbu dlhodobej, t. j. chronickej bolesti chrbta inovatívnymi miniinvazívnymi metódami. Ponuka zahŕňa diagnostické výkony na chrbtici pre lokalizáciu zdroja bolesti a miniinvazívne terapeutické zákroky vrátane pokročilých endoskopických operácií. Zameriava sa na liečbu bolesti chrbta v oblasti bedrovej chrbtice, na bolesť chrbta s výpadkom citlivosti až nehybnosťou končatiny pri prolapsoch medzistavcových platničiek či pri pretrvávajúcej alebo novovzniknutej bolesti po operácii chrbtice, a ďalej na niektoré typy bolesti krčnej a hrudnej chrbtice. Cieľom liečby je poskytnúť pacientom úľavu od bolesti, minimalizovať potrebu užívania liekov a umožniť rýchly návrat do aktívneho života a do zamestnania.

Presťahovanie ambulancie predstavuje celý rad výhod pre pacientov vrátane výbornej dopravnej dostupnosti. Nové priestory v blízkosti centra Bratislavy ponúkajú ideálne podmienky na liečbu v pokojnom a modernom prostredí. MUDr. Martin Griger, vedúci lekár ambulancie, uvádza: „Väčšie priestory ambulancie znamenajú jednoznačne väčší komfort pre našich pacientov. Vzhľadom na to, že teraz sídlime na prízemí, príjemnou zmenou je tiež pohodlný prístup priamo z ulice. K dispozícii máme už aj pozákrokovú miestnosť, kde môže pacient po výkone zotrvať v čase potrebnom na odpočinok v pokoji a súkromí na lôžku. Portfólio výkonov, resp. zameranie našej ambulancie na liečbu bolesti vychádzajúcej zo štruktúr bedrovej, krčnej či hrudnej chrbtice, zostáva zachované, pričom do budúcnosti počítame s využitím nových priestorov aj na ďalšie zákroky.“

Ambulancia sa zaoberá najčastejšími príčinami bolesti chrbta, ku ktorým patria dráždené koreňové nervy, facetové (stavce spájajúce) kĺby, sakroiliakálny (SI) kĺb a poškodené medzistavcové platničky. Základom efektívnej liečby je precízna diagnostika chrbtice, ktorá umožňuje určiť miesto, resp. zdroj bolesti a stanoviť najvhodnejšiu liečebnú metódu. Diagnostické výkony prebiehajú v dĺžke trvania cca 15 minút a už samotné môžu prinášať efekt úľavy od bolesti. Ďalšie liečebné terapeutické metódy využívajú napr. účinky rádiofrekvenčných vĺn a elektrického prúdu alebo spočívajú v aplikácii liečiva k miestu bolesti. Miniinvazívne a endoskopické výkony sa robia v režime jednodennej chirurgie, čo znamená, že pacient sa po zákroku navracia v rovnaký deň do svojho domova. Ambulancia sa nezameriava na bolesti chrbta spojené s onkologickými diagnózami a na bežné bolesti pohybového aparátu.

Kontakt:
bratislava@europainclinics.com
Telefón: +421 949 417 152, +421 948 404 593
Ordinačné hodiny: Pondelok – piatok od 7.00 do 15.00 hod.

EuroPainClinics® je odborným garantom partnerských a európskych spolupracujúcich klinických pracovísk so zameraním na intervenčnú liečbu bolesti so špecializáciou na miniinvazívne a endoskopické výkony na chrbtici. Pracoviská využívajúce znalostnú platformu EuroPainClinics® poskytujú vysokoodbornú lekársku starostlivosť s cieľom zlepšenia zdravotného stavu pacientov úľavou od bolesti, minimalizácie užívania liekov a rýchleho návratu do aktívneho života. Všetky poskytované výkony sa opierajú o poznatky medicíny založené na dôkazoch (EBM, evidence-based medicine) a riadia sa medzinárodnými štandardmi SIS (Spine Intervention Society). Pracoviská EuroPainClinics® poskytujú komplexnú intervenčnú diagnostiku, ambulantnú starostlivosť a výkony v režime jednodennej chirurgie. EuroPainClinics® vyvíja vlastnú výskumnú činnosť a pripravuje odborné vzdelávacie programy a semináre s témami aktuálnych trendov v intervenčnej algeziológii.
www.europainclinics.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Treťou najčastejšou „chorobou“ u detí je zubný kaz. Union ponúka rodičom možnosti, ako pri starostlivosti o detské zúbky ušetriť Klinický výskum na slovensku priniesol dodatočných skoro 24 miliónov eur do slovenského zdravotníctva

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.