Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92110_csr_logo_modre_sk_s_lidl_logom_modraver 1 676x536.jpg
30. decembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Lidl je podľa Finančnej správy naďalej najlepším daňovníkom roka

30.12.2019 – Finančná správa udeľovala ocenenie Merkúr po šiestykrát. Päťkrát si prvenstvo odniesol Lidl, okrem posledných štyroch ročníkov zvíťazil aj v roku 2013.

Žiadny dlh na daniach, žiadne nálezy z daňových kontrol nad 10 000 eur a žiadne porušenia zákona o elektronických registračných pokladniciach, takto vníma štát činnosť Lidla na Slovensku. Dôkazom je už v poradí piate ocenenie Merkúr, ktoré od Finančnej správy získala spoločnosť CE Beteiligungs-GmbH, na Slovensku činná prostredníctvom firmy Lidl Slovenská republika, v.o.s.

V súvislosti s činnosťou Lidl Slovenská republika a na základe dosiahnutého zisku v obchodnom roku 2018 (marec 2018 – február 2019) zaplatil spoločník do štátneho rozpočtu korporátnu daň vo výške takmer 24 000 0000 €.  Tradícia tohto ocenenia siaha do roku 2013 a Lidl ho získal už piaty raz. Merkúra sa udeľuje nielen na základe výšky dane, ale aj za dobrú daňovú disciplínu.

„Vždy a v plnej miere si ctíme a dodržiavame zákony. Na Slovensku sme už viac ako pätnásť rokov, Lidl je stabilnou a dynamicky rastúcou firmou a našu prítomnosť na trhu vnímame ako dlhodobú. Chceme, aby naše pôsobenie bolo prínosné nielen pre zákazníkov, zamestnancov a dodávateľov, ale aj pre štát a teda všetkých obyvateľov Slovenska. Je preto pre nás samozrejmé, že daňové povinnosti si plníme na Slovensku. Sme hrdým, teraz už päťnásobným, daňovníkom roka,“ uviedla Katarína Matejovie, konateľka Lidl Slovenská republika, v.o.s.

CE Beteiligungs-GmbH získala Merkúra ako najlepší platiteľ danej z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2018 spomedzi všetkých spoločností registrovaných na Daňovom úrade Bratislava.

Inzercia

K téme

Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli Na pultoch predajní Lidl je čoraz viac slovenských potravín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.