Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92448_image1 676x451.jpeg
25. februára 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Letecké opravovne Trenčín (LOTN) úspešne ukončili opravu ďalšieho afganského vrtuľníka

25.2.2020 – Letecké opravovne Trenčín (LOTN) sú pripravené odovzdať afganským vzdušným silám ďalší vrtuľník typu Mi-17V-5 po generálnej oprave.  Jedná sa o vrtuľník, ktorý bol v LOTN opravovaný na základe existujúceho rámcového kontraktu s agentúrou NSPA (NATO Support and Procurement Agency).

V LOTN vykonali generálnu opravu tohto vrtuľníka Mi-17V-5 spojenú s opravou ťažkého bojového poškodenia.  V histórii trenčianskych opravovní to bola zatiaľ najzložitejšia oprava takéhoto typu vôbec. Na základe nálezového Aktu a následných technických odporúčaní od autorsko-konštrukčnej kancelárie a pôvodného výrobcu uvedeného typu vrtuľníka, ruskej spoločnosti MVZ Milja, boli vymenené tri nosné prepážky trupu.  V procese opravy bola pilotná kabína úplne oddelená od nákladovej kabíny, aby mohli byť vykonané potrebné opravárenské úkony.  Len činnosti spojené s ťažkou opravou si vyžiadali tri mesiace práce predtým, ako mohli byť realizované nadväzujúce aktivity v rámci generálnej opravy, spätnej montáže a funkčných skúšok vrtuľníka.  Vrtuľník následne úspešne absolvoval skúšobný zálet, ktorý vykonali skúsení testovací piloti a v súčasnej dobe prebieha preberacie konanie a kontrola zo strany zákazníka.  Následne bude vrtuľník pripravený na prevoz, naložený a pod vedením NSPA transportovaný do Afganistanu.  V priebehu celej opravy zamestnanci LOTN preukázali vysokú odbornosť a mnohoročné skúsenosti s opravami a generálnymi opravami tohoto typu vrtuľníkov, čo viedlo k spokojnosti amerického gestora tohto programu.

LOTN získali kontrakt na generálne opravy vrtuľníkov typu Mi-17V-5 v roku 2016 vďaka úspechu vo verejnej medzinárodnej súťaži agentúry NSPA.

Informačný servis

K téme

ITAPA EXPO prinesie slovenské premiéry z Dubaja na nábrežie Dunaja Prečo sa oplatí stať sa klientom VšZP?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.