Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Legendárny bubeník ELP Carl Palmer v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica, ako žiadne iné mesto na Slovensku, má vďaka Festivalu peknej hudby šťastie zažiť rok po roku veľké mená art-rockovej histórie. Veľký triumvirát troch top kapiel v zostave YES, GENESIS, Emerson Lake Palmer (ELP) uzavrie v rámci 17. ročníka bubeník Carl Palmer.

Záverečný koncert Festivalu peknej hudby v nedeľu 31. júla o 20.00 h v Sále Kultúrneho centra Banskej Štiavnice bude malou poctou veľkému umelcovi, klávesovému mágovi Keithovi Emersonovi, ktorý tragicky zomrel v marci tohto roku. Svetoznámy bubeník zavíta na Slovensko s projektom Carl Palmer´s ELP Legacy spolu s hudobníkmi gitaristom Paulom Bielatowitzom a basgitaristom Simonom Fitzpatrickom.

Carl Palmer je jedenástym bubeníkom v histórii uvedeným v Modern Drummer Hall of Fame a figuruje v Top 10 Rolling Stone ankete o 100 najväčších bubeníkov všetkých čias.

Ako predkapela vystúpi v nedeľu 31.7. o 17.00 h na terase hotela Grand Matej v Banskej Štiavnici formácia Thebenbound v koncertnej zostave Alan Vizváry, a.h., husle, Juraj Čorba, klavír, Peter Potúček, basgitara a Ľuboš Kukliš, bicie. Kapela priznáva voľnú inšpiráciu klasickou komornou orchestrálnou hudbou a prúdmi tzv. progresívneho rocku sedemdesiatych rokov. Práve jednou z dôležitých inšpirácii bola pre nich skupina ELP. Juraj Čorba neskrýva nadšenie…“ je to ako splnenie chlapčenského sna zahrať si pred takým hráčom akým je Carl Palmer….“.

Carl Palmer sa začal učiť hre na bicích už ako mladý chlapec, cestujúc denne do Denman Street v Piccadilly. Jeho prvá skupina, v ktorej hral spolu s ostatnou partiou z Midlands zóny, sa pôvodne volala King Bees, neskôr zmenila meno na Craig. Prvú platňu, nazvanú „I Must Be Mad“ nahrali v roku 1966 za produkcie Larryho Pagea. Až neskôr sa Palmer stretol s dvomi mladými, ale skvelými anglickými hudobníkmi Gregom Lakeom a Keithom Emersonom. Napriek viacerým bubeníkom, súťažiacim o miesto, cítili Lake a Emerson „okamžitú chémiu“ a pribrali do skupiny Carla. Pri názve novej skupiny vyšli z priezvisk ich členov v abecednom poradí. ELP boli najúspešnejším počinom Palmerovej dlhej kariéry. Vyvinuli zvuk, ktorý miešal rock, jazz, elektroniku, pop i klasickú hudbu. Albumy ako Tarkus, Trilogy, či Pictures of An Exhibition sú miľníkmi v dejinách rockovej hudby. Počas hrania s ELP Palmer realizoval iba jeden singel ako sólový umelec, ale po ich rozpade následne odštartoval sólovú kariéru.

Viac informácií nájdete na www.fph.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru Tajomná dračia škola. Nová fantasy séria, ktorá vás nadchne!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.