Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97771_innogreen_pigments 676x902.jpg
24. januára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

LANXESS a ATC vyriešili problém s blednutím chodníkov

24.1.2022 – Spoločnosť LANXESS, výrobca špeciálnych chemikálií, sa nedávno podieľala na renovácii centrálneho chodníka v záhrade Medzinárodného inovačného centra pre nové chemické materiály (INNOGREEN) v chemickom priemyselnom parku v čínskom Šanghaji. S podporou Vývojového centra pre aplikácie v Ázii a Pacifiku (AADC) spoločnosti LANXESS a Ázijského technologického centra (ATC) spoločnosti Röhm sa na úspešné vyriešenie problému blednutia pôvodnej dlažby použili anorganické pigmenty Bayferrox® a Colortherm® spoločnosti LANXESS a reaktívna živica Degaroute® spoločnosti Röhm.

„Bol to síce malý, ale významný projekt. Inovácie sú veľkou súčasťou nášho súčasného podnikania. Rekonštrukcia chodníka je príkladom úspešnej spolupráce – prístupu, ktorý využívame, aby sme našim zákazníkom priniesli inovatívne produkty a riešenia,“ povedala Dr. Anika van Aaken, vedúca Centra pre vývoj aplikácií v Ázii a Pacifiku.

Spoločnosť LANXESS získala od denníka Shanghai Daily ocenenie Innovation and Governance Excellence Award 2021.

Poskytovanie vysokokvalitných farieb pre náterový priemysel

Na obnovu farebnej dlažby sa použili červené a žlté pigmenty oxidu železa a zelené pigmenty oxidu chrómu (IPG). Anorganické pigmenty LANXESS sú okrem vysokej farebnej stálosti odolné voči svetlu, poveternostným vplyvom a chemickej korózii, takže dlažba si zachováva svoju pôvodnú farbu aj napriek pôsobeniu slnka a dažďa.

„Použité červené a žlté pigmenty oxidu železitého pochádzajú zo závodu LANXESS Ningbo, kde sme vyvinuli takzvaný Ningbo proces na výrobu červeného oxidu železitého. Tento proces je založený na patentovanej technológii, ktorá zabezpečuje syntézu žltočerveného oxidu železitého spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Pri renovácii chodníka sme plne využili naše produkty a technológie na určenie najvhodnejších modelov výrobkov a odtieňov podľa požiadaviek, čím sme zabezpečili ekologické a vysokokvalitné farebné riešenie,“ povedal Dr. Cheng Xu, vedúci obchodnej jednotky spoločnosti IPG pre Áziu a Pacifik a generálny riaditeľ závodu v Ningbo.

Spoločnosť LANXESS, jeden z najväčších svetových výrobcov anorganických pigmentov oxidu železitého a oxidu chrómu, má výrobné závody na piatich kontinentoch, kde využíva špičkové technológie a najmodernejšie procesy šetrné k životnému prostrediu, aby splnila najvyššie technické a environmentálne normy. V roku 2018 sa závod spoločnosti LANXESS v Ningbo stal prvým a jediným výrobcom pigmentov oxidu železa, ktorý získal certifikát „National Green Plant”.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Podobnou aplikáciou anorganických pigmentov bol projekt Urban Star v nemeckom Augsburgu, kde vďaka živým a trvácnym farbám vyrástli zaujímavé voľnočasové objekty z farebného betónu tamojšom v parku.

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2020 dosiahol obrat 6,1 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 800 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

K téme

Dezinfekčný prostriedok Virkon S od spoločnosti LANXESS dokáže zničiť vírus slintačky a krívačky už za 30 sekúnd Spoločnosť LANXESS predstavila rozšírené portfólio výrobkov pre kozmetický priemysel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.