Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89057_54266.jpg
24. októbra 2018 EkonomikaPôžičky od PRservis.skSITA Diskusia()

Lacné úvery sú s podmienkami

BRATISLAVA 24. októbra 2018 – Účet a jeho aktívne využívanie, sporenie či poistenie. To všetko od vás banky môžu žiadať za zľavy z úroku.

Banky aj túto jeseň lákajú klientov na nízke úroky na spotrebných úveroch. Uvedomujú si, že to už nestačí. Preto pridávajú ešte viac bonusov. Ak však chce človek získať výhodný úrok, musí splniť isté podmienky. Banky.sk sa pozreli na niektoré z nich.

Založenie účtu

Medzi základé podmienky, ktoré si kladú banky, keď vám ponúkajú lacné pôžičky patrí to, že si u nich s novým úverom založíte aj nový účet. Ten zvyčajne nebude zadarmo. Ceny bankových účtov sa pohybujú od 0 do 15 eur mesačne. Finančné domy dávajú túto podmienku najmä preto, lebo vedia, že ak máte u nich aj účet môžete ho skôr či neskôr začať aj využívať. Ak nie, vedia vás k tomu „dotlačiť“ podmienkami.

Slovenská sporiteľňa má napríklad od začiatku októbra akciu na refinancovanie úveru, kde novému klientovi sľubuje zvýhodnený od 4,9% úrok a za každých refinancovaných 500 eur úveru dokonca odmenu 20 eur. Podmienkou je mať účet v tejto banke, na ktorý sa odmena vyplatí po poskytnutí úveru. Na tento účet vám musí chodiť aj príjem. Ďalšou podmienkou je zriadené sporenie, na ktoré si mesačne posielate aspoň 10 eur. Poslednou podmienkou je, že úver musíte mať poistený.

Napokon ho musíte splácať viac ako rok, pretože ak ho splatíte predčasne banka bude žiadať vrátenie vyplatenej odmeny späť. Akcia platí do 31.1.2019.

Aktivita na účte

Ďalšia častá podmienka bánk na lacnejší úver je byť na účte aktívny. Takže kto by si chcel konto založiť len pro forma a nechať ho spať, úrok mu to nezníži.

OTP banka napríklad ponúka úsporu až 50% úrokov pri prenesení spotrebného úveru. (Pozn. Minimálna úroková sadzba je 5% po splnení podmienok). Podmienkou na získanie výhodného úroku je zriadený účet a jeho aktívne využívanie. To znamená aspoň trikrát mesačne zaplatiť kartou, nechať si tam posielať mzdu aspoň vo výške 300 eur a mať zriadený aspoň jeden trvaný príkaz alebo inkaso. Ďalšou podmienkou je, že úver budete mať poistený.

Aktivitu v podobe platieb (platby kartou, trvaléhé príkazy, inkasá alebo prevodné príkazy cez internet banking) v sume 200 eur na účte vyžaduje aj Poštová banka. Sľubuje zato 1% zľavu na úroku pri pôžičke. Akcia platí do 31.12.2018.

ČSOB tiež ponúka 1% zľavu na úroku na nových úveroch, ale opäť musíte aktívne využívať svoj účet. Musí vám naň chodiť príjem najmenej 400 eur, urobiť tri pravidelné platby a dokonca 5 platieb kartou. Pri refinancovaní dokonca môžete získať zľavu z úrokovej sadzby až 3%.

Lacné úvery s limitom

Banky vám vedia dať lacnejší úver aj vtedy, ak nie je vysoký. Napríklad mBank ponúka pôžičku bez úrokov, ale len do výšky 1500 eur a musíte ju splatiť do roka. Zaplatíte však 2% poplatok za poskytnutie úveru.

Zľava až po splácaní

UniCredit Bank ponúka tiež výraznú zľavu z úroku na spotrebný úver. Bežný úrok 7,9% si vie žiadateľ skresať až na 2,6%, ale len keď bude úver poctivo splácať 7 rokov z účtu v tejto banke. Tiež si klient musí úver poistiť, čo nie je lacné. Ak splní všetky tieto podmienky banka mu na konci vráti časť sumy zo splátok. Konečný úrok tak môže klesnúť až na 2,6%.

Povinné poistenie

Pri povinnom poistení úveru ako podmienke na nižšiu sadzbu si treba zvážiť najmä jeho výšku. Niekedy je cena poistenia taká drahá, že preváži lacnejší úver. Napokon by si mal každý zvážiť, či to poistenie naozaj chce a potrebuje.

Sporenie ako záloha

Napokon banky môžu mať podmienku na lacný úver, mať k nemu aj ďalší bankový produkt-sporenie. Kryjú si tak v podstate chrbát, pretože, človek, ktorý si u nich sporí zvyčajne aj poctivo spláca úver. Ak nie, môže na jeho splatenie použiť nasporené peniaze.

Portál BANKY.sk denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch (účtochsporeníúverochhypotékach investovaní) a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

K téme

Sezóna v Opere SND vyvrcholí premiérou Puccinio opery Madama Butterfly Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.