Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95080_orion 676x444.jpg
5. marca 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kvalitná čokoláda je skvelý dar k MDŽ

5.3.2021 – Blížiaci sa 8. marec, keď oslávime Medzinárodný deň žien, je opäť skvelou príležitosťou vyznať lásku  úctu nežnejšiemu pohlaviu. A nie sú to vždy iba kvety, ktoré ich môžu potešiť. Prekvapte svoje partnerky či manželky tento rok inak, a to kvalitnou čokoládou. Je viac ako pravdepodobné, že ich svojim darčekom nesklamete.  

Prečo by aj, veď čokoláda je dodnes jednou z najobľúbenejších maškŕt, a to aj u žien. Ľudstvo pozná čokoládu už najmenej tritisíc rokov a stále je vyhľadávanou pochúťkou najmä pre svoju špecifickú chuť a vôňu. Ak sa konzumuje v primeranom množstve a dobrej kvalite, máte z nej nielen pôžitok, ale aj úžitok v podobe zdraviu prospešných látok.

Kvalitné čokolády sú dostupné, ich výber je pestrý

Výhodou je, že zháňanie tohto darčeka mužom nespôsobí žiadne komplikácie. Skvelá a kvalitná čokoláda je dnes dostupná aj v bežných obchodoch. A ich výber je naozaj pestrý. Nielen že máte na výber podľa značky, veľkosti, tvaru, ale ak chcete, tak už aj podľa farby. Čokoláda sa v súčasnosti vyrába nielen v tradičnej hnedej farbe, ale aj bielej, ba dokonca aj ružovej, ktorá sa vyrába z rubínových kakaových bôbov. Tie sú jednou z odrôd kakaovníka, majú sladko-kyslú chuť s nepatrnou kakaovou arómou typickou pre tradičné čokolády.

Ak poznáte chuťové preferencie svojej krajšej polovičky, máte výhodu. Už starí Aztékovia pridávali do čokolády čili papričky, vanilku, škoricu, klinčeky či aníz. Ich majstrovstvo sa rozvíjalo až do súčasnosti, a tak môžete kúpiť čokolády ešte pestrejších chutí. Medzi najobľúbenejšie patria napríklad mliečne čokolády, ktoré vznikli primiešaním kondenzovaného mlieka. Na vzniku takejto čokolády sa podieľal aj slávny Henry Nestlé, zakladateľ jednej z najvýznamnejších potravinárskych firiem na svete. Firma sa dodnes venuje aj výrobe čokolády, ktoré sú dostupné aj v našich obchodoch.

Čokolády, ktoré overil čas

Pod značkou ORION, ktoré kupovali už naši predkovia sa aj dnes v obchodoch na Slovensku predávajú kvalitné čokolády. Prémiové čokolády z radov ORION Ateliér Horká 68 % a ORION Ateliér DUO patria k tomu najlepšiemu na regáloch obchodov. Majú intenzívnu, vyváženú chuť kakaa s jemnou konzistenciou a ich receptúra vychádza z dlhoročných skúseností lokálnych čokoládových majstrov. Sú obohatené o kúsky rôznych druhov ovocia, napríklad marhúľ, pomaranča či malín, s pridaním chilli alebo extra kakaových bôbov. Známa a u mladších ročníkov veľmi obľúbená čokoláda je aj Študentská pečať, ktorá obsahuje bohatý mix ingrediencií – sušené ovocie, arašidy a želé. V súčasnej dobe je možné vychutnať si ju v rôznych variantoch: mliečnej, horkej, bielej, mliečnej s višňami, malinami, hruškou alebo s kokosom.

Darujte jej hoci aj Modré z neba

Nemusí to byť iba čokoláda, ktorou môžete obdarovať svoju nežnejšiu polovičku. Aj slovné vyznania bývajú veľmi dôležité. Vyznanie lásky a vyjadrenie vďaky poteší každú ženu. Vykúzlite na MDŽ svojej partnerke, manželke, mame, sestre alebo babičke, či inej žene, úsmev na tvári a obdarujte ju prepracovanými čokoládovými pralinkami MODRÉ Z NEBA. Vybrať si pritom môžete z množstva príchutí tohto obľúbeného výrobku. Od mixovaných praliniek z bielej, mliečnej či horkej čokolády ukrytých v dezerte ČOKOLÁDOVÁ FANTÁZIA alebo v pralinkách v tvare čokoládových košíčkov s pistáciami a lieskovými orieškami. Lahodné čokoládové pralinky zabalené v krásnom balení prinesú radosť a potešenie každej žene.

Informačný servis

K téme

Námestie pri Pradiarni je skolaudované, v budove cez víkend otvorili aj komunitný cyklo hub bratov Velitsovcov Ivan Makatura na konferencii SLOVENSKÉ (SM)ART CITY: ”Hackerské útoky nemusia byť len útokmi na dáta, ale aj na technológie kritickej infraštruktúry, čo môže ohroziť zdravie a život obyvateľov.”

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.