Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97746_az60 technics 1 676x451.jpg
20. januára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kvalita zvuku konferenčných hovorov môže ovplyvniť mieru stresu, sústredenie i produktivitu

20.1.2022 – Trend „práce odkiaľkoľvek“ je v dnešnej spoločnosti už štandardom. Provizórne kancelárske priestory napríklad aj na netradičných miestach prinášajú bohužiaľ nové problémy, s ktorými sa musíme v práci vyrovnať. Ide najmä o zvukové a rušivé vplyvy, ktoré sťažujú vzájomnú komunikáciu pri konferenčných hovoroch a rozptyľujú naše sústredenie.

Legendárna japonská značka Technics uverejnila štúdiu, ktorá odhalila vplyv kvality zvuku na fyzický a psychický stav pracovníkov, ktorí pracujú z domu, teda tzv. home office. Účastníci štúdie boli vystavení rôznym situáciám, ktoré vyžadovali, aby počuli zvuk od iných ľudí a aby ich hlas počuli ostatní. Merania preukázali, že zmeny kvality môžu vyvolávať stres, úzkosť, frustráciu, zmätok či pokles energie.

5 príznakov stresu

Búšenie srdca
Potenie
Zrýchlený dych
Zovretie na hrudi
Bolesť brucha alebo hlavy

Nepodceňujte kvalitu zvuku

So zlým pripojením na online stretnutiach sa určite stretol každý z nás. Technické problémy a rušivé podnety počas hovoru vedú k mnohým problémom. Nekvalitný zvuk narúša komunikáciu a  odstránenie problémov často trvá dlhšie ako samotná diskusia, čo v nás môže vyvolávať až 2x väčší stres a frustráciu. Navyše dlhé riešenie prekážok nás oberá o našu pozornosť. Všetci poznáme situáciu, v ktorej sa pre horšiu kvalitu zvuku nechceme niekoľkokrát pýtať na tú istú vec, a tak radšej mlčíme. To však vedie k o 13 % nižšej presnosti plnenia zadaní alebo ich porozumeniu a až o 64 % väčšej zmätenosti. Bohužiaľ, výsledkom často býva chybné vykonávanie pracovných úloh. Tým dostáva zabrať naše psychické zdravie a následne sa zvyšuje pocit úzkosti až o 29 %. Naše telo nás dokonca v týchto chvíľach prezradí a prichádzajú nielen nepríjemné pocity, ale aj telesné zmeny, pričom fyzický ukazovateľ stresu sa môže zvýšiť až 5x.

Lepší zvuk = lepšia práca

S vysoko kvalitným zvukom sa naše pracovné schopnosti a psychická pohoda významne zlepšujú. Podľa prieskumu je 3x až 4x vyššia pravdepodobnosť, že sa budeme cítiť príjemne. Vďaka odstráneniu rušivých elementov sa zvyšuje naša schopnosť sústredenia až o 32 % s kvalitným zvukom a o 18 % s kvalitným hlasom. Tak sme potom schopní byť viac produktívni, podávať lepšie pracovné výkony a navyše mať aj dobrú náladu.

Náš tip:

Nevystavujte sa zbytočnému stresu a dbajte na svoje fyzické aj psychické zdravie. Skvelým pomocníkom pri práci odkiaľkoľvek sú bezdrôtové slúchadlá Technics EAH-AZ60 a EAH-AZ40, ktoré vám vďaka najnovším technológiám poskytnú ničím nerušený hovor a kvalitu zvuku. Sú totiž vybavené technológiou JustMyVoice™, ktorá rozpozná hlas pri hovore, izoluje a zosilňuje slová, a, naopak, odbúrava okolitý hluk. Výsledkom je čistý hovor bez rušivých elementov. Konečne dizajnové slúchadlá, ktoré sú prispôsobené najnovším pracovným aj životným trendom.

Informačný servis

K téme

Kto nás podrží aj v náročných časoch? Prieskumy hovoria jasnou rečou! Muži od 35 rokov, žijete vo vysokom tempe? Nemusíte mať aj vysoký tlak!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.