Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93034_gettyimages 885731084 676x451.jpg
27. mája 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

♯KtoPomozeSlovensku spúšťa aplikáciu, ktorá priamo a adresne prepojí žiadateľov o materiálnu pomoc s možnými darcami

27.5.2020 – Aj keď už Slovensko zažíva postupné uvoľňovanie krízových opatrení, návrat k normálnemu fungovaniu krajiny potrvá ešte dlho. Na začiatku potrebovali urgentnú pomoc s materiálnym vybavením najmä zdravotníci v prvej línii a aj vďaka nej sa epidémiu podarilo dostať pod kontrolu. Teraz budú našu pomoc vo väčšej miere potrebovať najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva a ľudia, ktorí s nimi pracujú, aby sme ich pomohli prekonať aj ekonomické dôsledky krízy a pomohli im pripraviť sa na to, ak sa epidémia vráti v druhej vlne. Preto iniciatíva ♯KtoPomozeSlovensku spolu s Nadáciou Pontis vytvorila  webovú aplikáciu, ktorá prepojí ľudí, firmy a organizácie, ktoré ponúkajú pomoc s organizáciami, ktoré o pomoc žiadajú. Aplikácia na adrese http://kps.solved.fi umožňuje reagovať rýchlo na aktuálne potreby v teréne a nasmerovať pomoc presne tam, kde je potrebná. 

Iniciatíve Kto pomôže Slovensku sa podarilo dať ľuďom nádej, že spoločným úsilím sa da zvládnuť aj epidémia. Ale ešte ani zďaleka nemáme vyhraté a dopady epidémie, najmä tie ekonomické, teraz pocítia najmä zraniteľné skupiny, ktoré nemajú prostriedky na to, aby si sami zabezpečili všetko potrebné. Tak, ako sme sa ako spoločnosť zomkli na podporu zdravotníkov, by sme sa teraz mali spojiť v pomoci organizáciám, ktoré sa o týchto ľudí starajú alebo im dlhodobo pomáhajú. Značka #KtoPomozeSlovensku tu tak zostane pomáhať aj naďalej,“ vysvetľuje ciele aplikácie jedna zo zakladateliek platformy ♯KtoPomozeSlovensku Lucia Šicková.

Aplikácia nebude slúžiť na účely finančnej zbierky. Jej hlavným zmyslom je prepojiť konkrétne potreby žiadateľov s možnými donormi materiálnej pomoci (ochranné pomôcky, potraviny, oblečenie, základné hygienické potreby, školské pomôcky a pod.). Pomôcť je možné darovaním alebo zakúpením vecí, ale aj ako dobrovoľník svojim časom – napr. rozvozom alebo inými službami.

Žiadatelia z radov zdravotníckych a sociálnych zariadení, škôl, ale aj neziskových a pomáhajúcich organizácií môžu zadať svoju požiadavku o materiálnu pomoc po jednoduchej registrácii a schválení profilu administrátorom, ktorým je Nadácia Pontis.

Ak majú firmy alebo jednotlivci, teda donori,   niečoho nadbytok a chcú pomáhať naďalej a adresne, môžu v aplikácii zaregistrovať svoju ponuku. Pravidelne budeme pripravovat prehľad toho, čo a kde je aktuálne potrebné  a zverejňovať ich na webovej stránke www.ktopomozeslovensku.sk aj na sociálnych sieťach. Aplikácia a tieto prehľady sú užitočné aj pre jednotlivcov alebo firmy, ktoré by chceli pomáhať vo svojom bezprostrednom okolí a môžu si takto zistiť reálne potreby organizácií vo svojom meste či regióne.

Pri vývoji aplikácie sme spolupracovali aj s Krízovým štábom neziskového sektora, ktorého členovia do nej doniesli cenný vhľad do fungovania neziskových organizácií a potrieb, ako aj veľmi potrebnú spätnú väzbu a pomoc pri testovaní.

Správu aplikácie bude mať na starosti Nadácia Pontis. „Prostredníctvom aplikácie budeme pravidelne informovať o tom, čo neziskové organizácie, zdravotníci alebo školy v post-COVID svete najviac potrebujú. Takže, ak chce nejaká firma alebo jednotlivec naozaj pomôcť, na tomto mieste nájde presné a aktuálne informácie, kde bude jeho pomoc najviac prospešná,“ hovorí projektová manažérka Nadácie Pontis Janka Desiatniková.

Informačný servis

K téme

Kto pomohol Slovensku? My všetci. Ďakujeme Pomoc od Kauflandu je každým nákupom bližšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.