Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Small Hail Ice Balls On Black Car Hood After Heavy Summer Storm
Foto: Big Stock Photo
23. júna 2022 EkonomikaPoisťovníctvo od PRservis.skSITA Diskusia()

Kto vám preplatí škody na aute po silnej búrke?

Počas letného obdobia sa môžeme tešiť z príjemného počasia. Náhle silné búrky, krupobitie a vietor sa však môžu vyskytnúť aj v tejto časti roka. V mnohých prípadoch stačí len pár minút intenzívneho lejaku, ktorý po sebe zanechá škody nielen na budovách, ale aj autách. Odletené konáre môžu rozbiť okná, krúpy zasa poškodiť karosériu a záplava výrazne narušiť motor a interiér auta. Toto všetko sú škody, ktoré vás vyjdú nemálo peňazí. Ale len v prípade, že nemáte správne poistenie auta.

Havarijné poistenie je istota

Do kategórie poistenia vozidiel patrí havarijné poistenie, ktoré chráni vaše auto pred množstvom rizík, ako je krádež, vandalizmus a tiež aj prírodný živel. Takto si zabezpečíte poistnú ochranu pre prípad, že sa vaše auto poškodí v dôsledku živelnej udalosti kedykoľvek počas roka. V lete to môžu byť prívalové dažde, v zime zasa ľad a sneh. Vo všeobecnosti platí, že havarijné poistenie sa oplatí najmä pre novšie autá a staršie vozidlá prémiových značiek. Majitelia starších automobilov však nemusia mať hlavu v smútku. Aj oni môžu svoje autá spoľahlivo chrániť pred živlami.

Pomôže aj povinné zmluvné poistenie

V rámci PZP si môžete uzatvoriť rôzne typy doplnkových poistení, ktoré sú zamerané na to, aby kryli poškodenia priamo na vašom vozidle. Jedným z nich je aj pripoistenie živlu, ktoré sa vzťahuje na poškodenia automobilu pri živelnej udalosti. Vaše zákonné poistenie tak nemusí kryť iba vašu zodpovednosť za škodu, ale aj poškodenia od prírodných živlov a tiež mnohé ďalšie riziká.

Uzatvorte si PZP aj havarijné poistenie pohodlnejšie než kedykoľvek predtým

Pre komplexnú ochranu vozidla sa odporúča kombinácia havarijného a povinného zmluvného poistenia. Vaše auto tak bude spoľahlivo chránené nielen pri nepriazni počasia, ale aj v prípade ďalších problémov, ako je havária, krádež či poškodenie vozidla od vandalov či pri živelnej udalosti. Tiež si môžete dopoistiť rozšírené asistenčné služby.

Spoločnosť Netfinancie.sk prináša ako prvá na slovenskom trhu komplexnú kalkulačku pre porovnanie cien a ponúk PZP aj havarijného poistenia. Stačí, keď údaje o vašom aute zadáte iba raz, a môžete si pohodlne a rýchlo uzatvoriť oba typy poistenia auta. To všetko kompletne online a za tie najlepšie ceny. Tiež môžete rátať s bezplatným klientskym servisom na vysokej úrovni. Porovnávajte a ušetrite. Kvalitné poistenie auta môžete mať na pár kliknutí.

Informačný servis

K téme

Takmer polovica populácie považuje investovanie stále za komplikované. Na trh prichádza nový, jednoduchší spôsob prostredníctvom tzv. mikroinvestovania Riaditelia svetových firiem sú napriek očakávanej recesii optimistickí ohľadom ďalšieho vývoja ekonomiky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Poisťovníctvo

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.