Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

KRST KNIHY S CD autorky Eleny Ďurišovej

BRATISLAVA 6. septembra – Pozývame všetkých novinárov na krst najnovšej publikácie vydanej aj z príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky o meste Hlohovec, ktorý sa uskutoční v piatok dňa 7. 9. 2012 o 17,00 hod. v kongresovej sále hotela Jeleň, Námestie sv. Michala
(Účasť prosím potvrďte na tel. č. 033/73 01 820, 0949 444 444)

KNIHA s CD

„Bolesti chrbtice, kĺbov, kostí a…“
… bolesti pri reumatoidnej artritíde
… bolesti pri osteoartróze
… bolesti chrbtice pri sterilite
… bolesti chrbtice pri inkontinencii
… bolesti chrbtice, kĺbov, kostí pri osteoporóze.

Najnovšia kniha MUDr. Eleny Ďurišovej je určená pacientom aj zdravotníkom. Okrem podrobných informácií o ochoreniach pohybového aparátu uvádza i rady o ich komplexnej liečbe vrátane špeciálnych vyšetrení a cvičení (drobných kĺbov rúk, pliec, kolien a bedier – aj po totálnej endoprotéze), zásady Školy chrbta a špeciálne cvičebné zostavy i s nahratým CD (sterilita- podľa Mojžišovej, panvové dno-Lúčky, bolesti chrbtice a osteoporóza- podľa Ďurišovej). Publikácia je prínosom pre všetkých, ktorí bolesti majú, alebo im chcú predchádzať. Je dôležité vedieť, ako si so svojimi ťažkosťami poradiť aj v domácom prostredí a tým zvýšiť kvalitu svojho života.

Autorka MUDr. Elena Ďurišová, špecialistka v reumatológii-osteológii, fyziatrii, balneológii a liečebnej rehabilitácii, je primárkou Reumatologicko-rehabilitačného centra pre liečbu bolesti pohybového aparátu v Hlohovci. Má naviac vzdelanie v akupunktúre i rôznych typoch naturálnej medicíny, prednáša na odborných fórach i laikom najmä problematiku bolesti a osteoporózy, publikuje v odborných časopisoch; www.rrc.sk.

JEDINEČNÁ – NETRADIČNÁ- ORIGINÁLNA

NOVÁ KNIHA + CD

Elena Ďurišová: „ Bolesti chrbtice, kĺbov, kostí a …“

Publikácia sa venuje ochoreniam pohybového aparátu (zápalovým, degeneratívnym, metabolickým, mimokĺbovému reumatizmu…). Popisuje možnosti komplexného riešenia bolestí v oblasti chrbtice aj periférnych kĺbov. V úvode rozoberá problematiku reumatoidnej artritídy, artrózy váhonosných aj drobných kĺbov, ochorení šliach, svalov, väzov…(s náväznosťou na problematiku diagnostiky, komplexnej liečby ochorení, fyzioterapie, kúpeľnej liečby, ortopedických pomôcok a reumoortopedických operačných zákrokov).

Popisuje sa, že 80 % všetkých bolestí spôsobuje svalová bolesť. Je známe, že dlho pôsobiace funkčné poruchy v oblasti chrbtice dávajú predpoklad vzájomného reflexného pôsobenia svalov a vnútorných orgánov. Preto správnou pohybovou aktivitou môžeme ovplyvniť i funkciu orgánov pohlavno-močového traktu. Tieto náväznosti sa môžu vyskytnúť napr. pri sterilite- neplodnosti, ktorej príčiny a liečba je popisovaná v druhej časti publikácie. Súčasťou kapitoly je i modifikovaná cvičebná zostava podľa Mojžišovej, ktorou možno upraviť svalovú nerovnováhu v panvovej oblasti, nesprávny sklon panvy, a tým aj polohu vnútorných orgánov, zintenzívniť prekrvenie orgánov malej panvy (vaječníky, maternicu) a zlepšiť ich funkciu.

Štvrtá kapitola sa venuje inkontinencii- nechcenému unikaniu moču, ktorá trápi 30-50 % žien. Uvádza jednotlivé jej typy a komplexné možnosti liečby. Popisuje rôzne lieky a špeciálne cvičenie panvového dna“ Lúčky“ zameraného na zlepšenie stavu zvieračov, sklonu močového mechúra a močovej trubice, aby posilnené svaly boli dostatočnou oporou a najmä pri námahe nedochádzalo k mimovoľnému unikaniu moču.
Piata časť knihy podrobne spracováva problematiku osteoporózy- rednutia kostí, ktoré je závažným civilizačným ochorením spojeným s bolesťami a rizikom zlomeniny i po minimálnom úraze (hlavne v oblasti stavcov chrbtice, krčku stehnovej kosti, zápästí).

Výskyt ochorenia na Slovensku sa odhaduje na 8% obyvateľstva a je predpoklad nárastu počtu pacientov s osteoporózou i počtu zlomenín na podklade rednutia kostí so závažnými zdravotnými, sociálnymi a ekonomickými dopadmi.
Je veľmi dôležité včas diagnostikovať skupinu rizikových osôb a následne komplexne správne liečiť, aby sme komplikáciám- zlomeninám predišli. Súčasťou knihy je i špeciálna zostava cvičení podľa Ďurišovej, ktorá upravením svalovej nerovnováhy znižuje bolesť v oblasti pohybového aparátu a zároveň zlepšuje kostné parametre.

Kapitola ďalej uvádza dýchacie a stabilizačné cvičenia, cvičenia AGR- antigravitačnej relaxiácie podľa Zbojana, informácie o protetických pomôckach i zásady Školy chrbta, pomocou ktorých sa pacient naučí, ako sa má k svojej chrbtici správať, ako ju má správne zaťažovať pri bežných denných činnostiach. Tieto všetky opatrenia prispievajú k zlepšeniu stability a koordinácie, ktoré sú dôležitou súčasťou prevencie pádov.

Publikácia je určená pre pacientov aj zdravotníkov, venuje sa epidemiológii, diagnostike a komplexnej liečbe ochorení pohybového aparátu, sterility, inkontinencie, osteoporózy
( diétne opatrenia, liečba chemická, nechemické metodiky). Každú kapitolu uzatvára informácia o pohybovej liečbe a špeciálne cvičebné zostavy. Je však dôležité pacienta nielen naučiť jednotlivé cviky správne vykonávať, ale ho aj motivovať k trvalej fyzickej aktivite v domácom prostredí. K tomuto prispieva i nahraté CD s jednotlivými cvičebnými zostavami.

Nahraté CD obsahuje cvičenia:
1. sterilita – podľa Mojžišovej (modifikácia), 2. inkontinencia – cvičebná zostava „Lúčky“
a 3. osteoporóza, bolesť chrbtice – podľa Ďurišovej.

Predaj knihy: v kníhkupectvách alebo dobierkou

tel/fax:033/73 01 820, 0949 444 444
e-mail: info@rrc.sk
bližšie na www.rrc.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Erik Axl Sund je späť so severskou detektívkou Nečas Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.