Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95233_gettyimages 1283698862 676x451.jpg
26. marca 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kresťanská únia: Je nevyhnutné zmeniť prístup k náboženskej slobode

26.3.2021 – Kresťanská únia (KÚ) s veľkým sklamaním a ľútosťou vníma rozhodovanie vlády aj prístup konzília odborníkov k otázke náboženskej slobody počas pandémie. V uplynulých dňoch Anna Záborská, predsedníčka KÚ, Richard Vašečka, člen predsedníctva KÚ a poslanec klubu OĽaNO Milan Kuriak rokovali s konzíliom odborníkov a predstaviteľmi vlády. Ich cieľom bolo poukázať okrem iného na duševné a duchovné potreby veriacich na Slovensku v čase pandémie a napomôcť k úprave pravidiel tak, aby bola možná aspoň individuálna pastorácia, t.j. spoveď, duchovný rozhovor, príprava na manželstvo či na krst, a to už počas sviatkov Veľkej noci. V situácii, keď okrem Írska sú chrámy otvorené v celej Európe, márne hľadáme racionálny argument pre postoj odmietajúci akékoľvek sprístupnenie duchovnej starostlivosti pre veriacich.

Informačný servis

K téme

Kresťanská únia: Je čas zmeniť pravidlá pre stretnutia s pápežom Františkom Zákon Záborskej rieši adresnú podporu tehotných žien aj v sociálnej oblasti, zlepší kvalitu života viacpočetných rodín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.