Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96439_gettyimages 1221601837 676x451.jpg
3. septembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kresťanská únia: Je čas zmeniť pravidlá pre stretnutia s pápežom Františkom

3.9.2021 – Slovensko zažíva bezprecedentnú situáciu – pandémiu Covid-19, ktorá mení náš život. Vzhľadom na túto situáciu bolo rozumné trvať na povinnej zaočkovanosti všetkých účastníkov masových bohoslužieb s prítomnosťou pápeža Františka.

„Situácia sa však zmenila, čo ukázalo aj úspešne zvládnuté podujatie – olympijská kvalifikácia v ľadovom hokeji, kde v interiéri bolo naraz približne 7500 divákov v režime OTP (očkovaní, testovaní, s prekonaným Covidom-19), a to bez vážnejších epidemických dôsledkov,“ hovorí podpredseda Kresťanskej únie Richard Vašečka.

„Aj na základe tejto skutočnosti a výziev od mnohých ľudí dobrej vôle sa obraciame na Úrad verejného zdravotníctva a vládu Slovenskej republiky, aby zvážili súčasné nastavenie tzv. covid automatu a umožnili aj otestovaným a tým, ktorí prekonali Covid-19 účasť na bohoslužbách za účasti pápeža Františka. Samozrejme je dôležité, aby boli vykonané všetky potrebné preventívne opatrenia za účelom zastavenia šírenia infekcie,“ zdôrazňuje Anna Záborská, predsedníčka Kresťanskej únie.

Informačný servis

K téme

Kresťanská únia: Skrátenie rodičovskej dovolenky odmietame. Je to v rozpore so záujmom dieťaťa aj dôstojnosťou žien Kresťanská únia: Utečencom v krajnej núdzi musí Slovenská republika pomôcť. Pomoc pre cudzincov však nesmie presiahnuť pomoc pre vlastných občanov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.