Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100632_novy projekt 6 676x444.jpg
16. decembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

“Kráľ valčíka” prinesie 11. novembra 2023 do TIPOS Arény v Bratislave hudobnú extravaganzu

16.12.2022 – André Rieu, najúspešnejší klasický umelec na svete, sa v roku 2023 vráti na Slovensko.

Milióny ľudí ho vo svete poznajú ako „kráľa valčíka“, André Rieu je hudobným fenoménom, aký tu ešte nebol. Naozajstný kráľ romantiky, ktorý predal 40 miliónov kusov CD a DVD a celosvetovo sa mu podarilo až 30-krát obsadiť prvú priečku v hudobných rebríčkoch. Spolu so svojím 60-členným Johann Strauss Orchestra (najväčší súkromný orchester na svete) sa André postaral o svetový návrat valčíkovej hudby. Ich vystúpenia sú neprekonateľnou extravaganzou.

André získal 500 platinových ocenení, tri ceny Classical Brit Award za „album roka“ a na svojom konte má miliardy vzhliadnutí na YouTube. André Rieu je jedným z najväčších koncertujúcich sólo umelcov na svete.

„Emócie sú kľúčom,“ tvrdí André Rieu. „Na mojich koncertoch sú vítaní všetci. Naše srdcia otvárame publiku a publikum otvára svoje srdcia pre nás. Môj orchester a ja každý večer vidíme ľudí tancovať a spievať v uličkách, sú entuziastickí a bezstarostní. Trávime spolu večery, na ktoré nezabudneme. Keď mi ľudia píšu, aby mi povedali, že potrebujú dva týždne, aby sa po mojich koncertoch upokojili, tak som najšťastnejším človekom na svete!“

André Rieu nie je záležitosťou jedného večera – je na celý život. Jeho vystúpenia sú plné romantiky a radosti, sú zmesou klasických melódií, valčíkov či hudby z filmov a opier, ako aj populárnych piesní v podaní jeho Johann Strauss Orchestra. Rieumu sa podarilo za tónov Šostakoviča roztancovať futbalových fanúšikov počas niekoľkých zápasov majstrovstiev sveta a jeho výstúpenia si v rámci svetového turné pozrie každý rok viac než pol milióna ľudí.

Mojím snom vždy bolo vystupovať po svete s mojím vlastným orchestrom. Mojím plánom do budúcnosti je vystupovať na Mesiaci,“ tvrdí Rieu. „Už som sa o tom rozprával s Richardom Bransonom a keď tam raz otvorí hotel, tak chcem byť prvým, kto tam bude hrať.“

Vstupenky na čerstvo ohlásený koncert André Rieu a Johann Strauss Orchestra, ktorý sa uskutoční v Bratislave 11. novembra 2023, sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Oficiálnu stránku André Rieu môžete navštíviť tu: AndreRieu.com/en

André Rieu má profily aj na platformách YouTube, Facebook, Instagram

André Rieu a Johann Strauss Orchestra
11. NOVEMBER 2023 / TIPOS ARÉNA – Zimný štadión O. Nepelu (Bratislava)
Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal

Informačný servis

K téme

Zvodca. Nový pikantný príbeh od Vi Keelandovej 4 detské knihy plné rozprávok, dobrodružstva a čarovnej atmosféry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.