Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94356_bearwalk_moderna_nov2020_42 676x451.jpg
30. novembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Koronavírus: Spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19

30.11.2020 – Účinnosť vakcíny v prípade vážneho priebehu ochorenia COVID-19 je 100%.

Americká biotechnologická spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19 v rámci tretej fázy COVE štúdie. Zároveň Úradu pre kontrolu potravín a liekov (FDA) v USA odoslala žiadosť o núdzové nasadenie vakcíny.

Primárna analýza účinnosti zahŕňala 196 účastníkov s potvrdeným ochorením COVID-19, z ktorých 30 malo vážny priebeh. Účinnosť vakcíny bola 94.1%; v prípade vážnych prípadov až 100%. Výsledky boli pritom konzistentné naprieč vekovými skupinami, rasovou príslušnosťou a pohlaviami. Po viacerých kolách testovania je tak vakcína mRNA-1273 aj naďalej dobre prijatá a doposiaľ neboli zistené žiadne vážne obavy súvisiace s jej bezpečnosťou.

Aj preto Moderna plánuje ešte dnes podať FDA žiadosť o núdzové nasadenie, ktorá by mohla byť posúdená do 17. decembra 2020 na základe zaslaných údajov. Moderna plánuje dnes požiadať aj o podmienečné povolenie na uvedenie na trh u Európskej agentúry pre lieky (EMA). U Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa zase bude uchádzať o predkvalifikačnú registráciu ako aj o registráciu na núdzové použitie.

„Táto pozitívna primárna analýza potvrdzuje schopnosť našej vakcíny predchádzať ochoreniu COVID-19 s účinnosťou 94,1% a čo je dôležité, predchádzať predovšetkým závažnému priebehu COVID-19. Veríme, že naša vakcína poskytne nový a mocný nástroj, ktorý môže zmeniť priebeh tejto pandémie a napomôcť predchádzať ťažkému priebehu, hospitalizáciám a úmrtiam,“ uviedol Stéphane Bancel, výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna.

Informačný servis

K téme

ZSSK nezaradí reštauračné vozne do konca januára ZSSK pristupuje k ďalším obmedzeniam v doprave, reštauračné vozne zatiaľ nezaradí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.