Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103644_gettyimages 1442447917 676x451.jpg
27. februára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

KOOPERATIVA je lídrom medzi poisťovňami. V minulom roku vyplatila klientom viac ako 300 miliónov eu

27.2.2024 – Najdlhšie pôsobiaca komerčná poisťovňa na Slovensku hodnotí rok 2023 ako jeden z historicky najúspešnejších. Rast zaznamenala vo všetkých segmentoch – životnom, neživotnom, a tiež cestovnom poistení. Líder trhu ukončil rok 2023 s dosiahnutým trhovým podielom 25 % a celkovou hodnotou predpísaného poistného na úrovni 680 mil. eur – čo znamená medziročný nárast o viac ako 6 percent. Klientom počas uplynulého roka vyplatila poistné plnenie vo výške viac ako 307 mil. eur.

Poisťovni KOOPERATIVA sa aj napriek pretrvávajúcej inflácii, ovplyvňujúcej kúpyschopnosť domácností, podarilo v roku 2023 dosiahnuť najvyššiu úroveň predpísaného poistného medzi domácimi poisťovňami. Záujem klientov o produkty a služby poisťovne sa neustále zvyšuje a k 31. decembru 2023 sa celková výška predpísaného ročného poistného vyšplhala na úroveň 680 mil. eur. O význame poistenia pre klientov svedčí aj výrazný počet vyriešených poistných udalostí. KOOPERATIVA v rámci životného a neživotného poistenia vyplatila klientom poistné plnenie vo výške viac ako 307 mil. eur. Tí spolu nahlásili celkovo vyše 170-tisíc škodových udalostí. V oblasti poistenia majetku a zodpovednosti to bolo viac ako 190 mil. eur a v oblasti životného poistenia vyše 112 mil. eur.

Poisťovňa KOOPERATIVA je dlhodobý líder vo sfére životného poistenia, čo v roku 2023 potvrdila rekordným trhovým podielom na úrovni 30 % a dosiahnutým objemom poistného 320 mil. eur. Trhový podiel v neživotnom poistení dosiahol 22 % s predpísaným poistným 360 mil. eur. KOOPERATIVA ako aktuálny líder spravuje spoločne so sesterskou Komunálnou poisťovňou už 29 % celého poistného trhu na Slovensku.

„Sme radi, že sa záujem klientov o poistné riešenia Kooperativy aj naďalej zvyšuje. Stúpajúci trend predaja poistných produktov z predchádzajúcich rokov potvrdzujú aj pozitívne výsledky za rok 2023. Spravujeme 2,3 milióna poistných zmlúv, prostredníctvom ktorých poskytujeme služby 1,5 mil. klientom,“ uviedol Vladimír Bakeš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne KOOPERATIVA a dodal: „Dosiahnuté výsledky reflektujú konzistentnosť našej obchodnej stratégie, otvorenosť inováciám, snahu o zlepšovanie kvality a rozsahu našich služieb, a tiež tradičnú stabilitu, ktorej pilierom je silné zázemie materskej poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group.“

Informačný servis

K téme

Poisťovňa KOOPERATIVA získala 35 %-ný podiel v spoločnosti UNIVERSAL maklérsky dom KOOPERATIVA je lídrom medzi poisťovňami. V minulom roku vyplatila klientom viac ako 300 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.