Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87281_foto 2 1 676x541.jpg
14. marca 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia o zdieľanej ekonomike už tento štvrtok

BRATISLAVA 14. marca 2018 – Už tento štvrtok, 15. marca 2018, budú v Bratislave odborníci z celej Európy diskutovať o budúcnosti zdieľanej ekonomiky. Dňom konania konferencie sa oficiálne začne spolupráca krajín strednej a východnej Európy v oblasti kolaboratívnej ekonomiky.

Na medzinárodnej konferencii Share.Techsummit budú predstavitelia samospráv, Európskeho parlamentu, Európskej komisie, štátneho a súkromného sektora otvorene diskutovať na témy, ktoré rezonujú v niektorých segmentoch ekonomík krajín Európskej únie.

„Zdieľaná ekonomika patrí medzi najperspektívnejšie ekonomické trendy súčasnosti. Odborníci odhadujú, že do roku 2025 dosiahne jej podiel na svetovej ekonomike až 50 %,“ tvrdí organizátor konferencie, David Čajko zo spoločnosti Future Proof, ktorá na Slovensko prináša otvorené platformy (eventy, konferencie a hub-y), ktoré sú zamerané na technológie a inovácie.

Zdieľaná ekonomika zjednodušuje prístup k mnohým službám, prináša príležitosti, ale aj komplikuje fungovanie doteraz zaužívaných systémov. Prináša so sebou zmeny, ktoré podporujú transformáciu priemyslu, vznik nových trhov a väčšiu konkurenciu. Zdieľaná ekonomika umožňuje vytváranie vlastných občianskych, podnikateľských či environmentálnych projektov. Prichádza s riešeniami aj v oblasti dopravy, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu byť lacnejšie, prijateľnejšie a obohacujúce sociálny život nielen v meste. Zdieľané mestské bicykle, aplikácie na zdieľanie a prenájom áut, alebo spoločné cestovanie do práce môžu mať aj
pozitívny environmentálny dosah.

Príjmy zo služieb ako Uber, Airbnb, či peer-to-peer pôžičky predstavujú pre niektoré krajiny významný finančný príjem. Mnohé štáty preto tento nový fenomén zahrnuli do legislatívy, alebo sa na to pripravujú. „Príchod nových technológií zmenil spôsob fungovania štandardnej ekonomiky. Konferencia bude rozoberať otázky, výzvy a problémy zdieľanej ekonomiky, ktoré je potrebné vyriešiť,“ vysvetľuje význam konferencie David Čajko.

Prvá konferencia o zdieľanej ekonomike európskeho významu

Konferencia Share.Techsummit je prvá konferencia o zdieľanej ekonomike európskeho významu. Zameraná bude primárne na zdieľanie v oblasti dopravy, cestovného ruchu a nehnuteľností, technológií a biznisu, verejného sektora a pracovného prostredia.

Na Share.Techsummit vystúpi napríklad Kalle Palling, predseda estónskeho parlamentného výboru pre európske záležitosti, či Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu a Lívia Vašáková, ekonomická radkyňa Európskej komisie na Slovensku.

Jedným z hlavných partnerov konferencie je spoločnosť Uber, ktorá je už niekoľko rokov nositeľom tejto problematiky na celom svete. Uber bude na konferencii zastúpený Tomášom Peťovským, generálnym riaditeľom pre Slovensko a Českú republiku a Markom Borisom Andrijaničom, Public & Policy pre región CEE.

Organizátori zvolili formát podujatia, ktorý umožňuje aktívne zapájať všetkých účastníkov. Podujatie ponúkne priestor pre networking a aktívne prepojenie partnerov, investorov, resp. prepojenie start-upov a firiem s verejným sektorom.

Konferencia je určená nielen pre zástupcov firiem, ktoré fungujú na princípe zdieľanej ekonomiky, či spoločností, pre ktoré zdieľaná ekonomika predstavuje reálnu konkurenciu. Inšpiráciu môže ponúknuť aj politikom, ktorí môžu nájsť spôsob ako aj vďaka zdieľanej ekonomike zviditeľniť svoje mesto. Znalosť témy môže byť výhodou aj pre právnikov, podnikateľov, investorov, ale aj pre širokú verejnosť.

To, ako funguje zdieľaná ekonomika si jej účastníci môžu vyskúšať priamo cestou na konferenciu. Aplikácia Uber im ponúkne promokódy na jazdy zadarmo. Spestrením programu bude aj možnosť vyskúšať si testovaciu jazdu na novom elektromobile od BMW.

Konferencia sa uskutoční 15. marca v priestoroch hotela Radisson Blu Carlton v Bratislave. Viac informácií o podujatí nájdete na: http://sharetechsummit.sk/.

K téme

Potrebujeme reformy na národnej aj európskej úrovni, zhodli sa panelisti Odborná konferencia iDEME 2024 o aktuálnych a prioritných témach digitalizácie verejnej správy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.