Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90915_event cover_1920x1080 1 676x380.jpg
4. júna 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia CITY FÓRUM 2019 na tému „Ako urobiť dobré mesto“

BRATISLAVA 4. júna – V bratislavskej Starej tržnici sa 19. júna 2019 stretnú popredné európske osobnosti z oblasti architektúry, územného plánovania, mestských politík a sociálnych inovácií, aby diskutovali, ako by sa mali naše mestá v budúcnosti rozvíjať.

Prvý ročník česko-slovenskej odbornej konferencie CITY FÓRUM 2019 chce podporiť otvorený dialóg medzi všetkými aktérmi, ktorí určujú budúce smerovanie, ale tiež sa aktívne podieľajú na rozvoji mesta. Téma prvého ročníka konferencie je jednoduchá, a zároveň komplexná: Ako urobiť dobré mesto.

CITY FÓRUM 2019 chce vytvoriť platformu pre vecnú diskusiu primátorov, zástupcov samosprávy a štátnej správy s architektami, urbanistami, developermi a investičnými spoločnosťami o budúcom smerovaní mesta. Slovenskí, českí a medzinárodní odborníci si budú vymieňať skúsenosti o územnom plánovaní, verejnom priestore, participácii obyvateľov, inováciách, ktoré zlepšujú život v mestách, a tiež o príprave miest na budúce výzvy.

CITY FÓRUM 2019 privíta v Bratislave medzinárodne rešpektovaných profesionálov, medzi inými: Kristiana Villadsena z medzinárodne uznávaného dánskeho ateliéru Gehl Architects, Jeroena Dirckxa z popredného holandského štúdia KCAP, urbanistu Igora Marka z Marko & Placemakers pôsobiaceho v Londýne a architekta Vasu Perovića z úspešného slovinského ateliéru Bevk Perović Arhitekti.

Vystúpenia hlavných rečníkov sa budú týkať viacerých aktuálnych mestských tém:

Ako preniesť ambiciózne politické vízie do každodenného života mesta?
Môže mať mesto charakter? Ako zmysluplne zaplniť verejný priestor?
Je územný plán prežitok? Ako držať krok s meniacimi sa potrebami mesta?
Ako nájsť zhodu o zmene? Komunikácia a participácia ako princíp vo fungovaní mesta

Popri primátorovi Bratislavy a zároveň architektovi Matúšovi Vallovi a zástupcoch vedenia mesta Praha a Brno sa do diskusie zapoja viacerí slovenskí a českí profesionáli, ako architekti a urbanisti Juraj Benetin, Juraj Šujan a Peter Gero, Ondřej Boháč z inštitútu IPR Praha, a Michal Sedláček z KAM Brno, sociálny inovátor Gábor Bindics a mnohí ďalší. Na konferencii budú prezentované aj viaceré príklady dobre zvládnutých projektov spolupráce a komunikácie medzi mestom a privátnymi investormi z Bratislavy, Prahy a Brna.

Organizátorom podujatia je Stavebné fórum, záštitu nad konferenciou prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo. Hlavným partnerom konferencie je nadnárodná stavebná a developerská spoločnosť YIT, partnermi podujatia sú spoločnosti CRESCO Real Estate – Slnečnice, IMMOCAP Group, JTRE a Lucron. Programovým partnerom konferencie je SEESAME Communication Experts.

Viac informácii na www.cityforum.sk
Program: http://www.stavebne-forum.sk/sk/konferencie/city-forum-2019/program/
Vstupenky: http://www.stavebne-forum.sk/sk/konferencie/city-forum-2019/

Inzercia

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Pri príležitosti Svetového dňa vody otestujeme vašu vodu zo studní bezplatne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.