Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92693_25 © jan.f.lukas_ 676x451.jpg
7. apríla 2020 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Koncerty bez publika

7.4.2020 – Po pozitívnej odozve na sprístupňovanie archívnych koncertných záznamov sa Slovenská filharmónia rozhodla rozšíriť svoju prezentáciu v online priestore o nový cyklus živých koncertov pod názvom Koncerty bez publika. Každý utorok o 19:00 sa k poslucháčom dostane špičkové hudobné umenie slovenských interpretov, ktorí sa predstavia v rámci sólových recitálov alebo vystúpení komorných duet z Koncertnej siene Slovenskej filharmónie bez prítomnosti publika. Začíname v utorok 14. apríla o 19:00 klavírnym recitálom Jakuba Čižmaroviča.

Jakub Čižmarovič, medzinárodne etablovaný predstaviteľ mladej generácie slovenských klaviristov, je pravidelným hosťom koncertov Slovenskej filharmónie. Program svojho recitálu tentokrát zostavil z diel Josepha Haydna, Sergeja Prokofieva, Dušana Martinčeka, Hansa Wernera Henzeho a Richarda Wagnera.

Slovenská filharmónia chce svojimi Koncertmi bez publika obohatiť ponuku kultúrneho vyžitia hudbymilovnej verejnosti počas pandémie koronavírusu, ale tiež podporiť umelcov, ktorých súčasné opatrenia pripravili o možnosť koncertovať. Veríme, že sa čoskoro všetci opäť stretneme na koncertoch v bratislavskej Redute. Dovtedy prajeme veľa zdravia a optimizmu!

Sledujte sekciu Koncerty online na www.filharmonia.sk, stránku stream.filharmonia.sk alebo hashtag #SlovakPhil. Všetky koncerty zároveň ostávajú v archíve, takže sa k nim môžete kedykoľvek vrátiť.

JAKUB ČIŽMAROVIČ

študoval hru na klavíri v triede prof. Karl-Heinza Kämmerlinga v Hannoveri, pod vedením prof. Pavela Gililova v Kolíne nad Rýnom a napokon v triede prof. Jacquesa Rouviera na Universität Mozarteum v Salzburgu. V doktorandskom štúdiu pokračoval na VŠMU pod vedením prof. Mariana Lapšanského. V súčasnosti pôsobí na HTF VŠMU ako asistent na Katedre klávesových nástrojov. Zúčastnil sa majstrovských kurzov viacerých významných osobností (Lazar Berman, Eugen Indjić, Dmitrij Bashkirov, Robert Levin, Andrea Bonatta, Vladimír Ashkenazy, Cyprien Katsaris či Zoltán Kocsis), ktoré pre neho znamenali nové umelecké impulzy. Je víťazom rôznych súťaží v Nemecku, Japonsku i Taliansku. Ako sólista vystúpil s viac ako tridsiatimi orchestrami v Európe, Ázii ako aj v USA (Chicago Symphony Orchestra). Hosťoval na prestížnych festivaloch (Nemecko, Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Japonsko, USA). Jakub Čižmarovič realizoval viaceré nahrávky pre nemecký rozhlas WDR. Vo Francúzsku bola vydaná nahrávka jeho živého vystúpenia s dielami S. Prokofieva. Pre spoločnosť BMG – Arte Nova Classics realizoval svoje debutové CD s dielami R. Schumanna a F. Liszta. Pre slovenské vydavateľstvo Diskant nahral tri Mozartove klavírne koncerty.

Informačný servis

K téme

Daisy Jones a The Six. Príbeh hudobného šialenstva V novom videoklipe Superhrdina z dielne dua PACI PAC dobro zvíťazilo nad zlom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.