Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88582_thinkstockphotos 940236760 676x451.jpg
30. augusta 2018 PR správyKultúraUmenie od PRservis.skSITA Diskusia()

Kolekcia FULLOVE od Lenky Sršňovej mieri na Vienna Fashion Week

VIEDEŇ 30. augusta 2018 – Vizuálne nápadná kolekcia Lenky Sršňovej, ktorá odkazuje na tvorbu významného Slovenského maliara Ľudovíta Fullu, bude v spolupráci so Slovenským Inštitútom vo Viedni a projektom Fashion LIVE! prezentovaná na Viedenskom týždni módy MQVFW.18.

Dizajnérka Lenka Sršňová, ktorá je charakteristická svojou ľahkosťou prepájať módu s umením, prenáša známe, aj menej známe motívy maliara Ľudovíta Fullu do atraktívnych vzorov a nadčasových módnych kúskov. Silný odkaz Fullovho diela však neostane len na domácej pôde a už tento september zamieri do Viedne, kde bude predstavený medzinárodnému publiku na Viedenskom týždni módy.

Lenka odprezentuje to najlepšie z kolekcie, ktorá bude pri tejto príležitosti doplnená aj o nové kúsky. Pestrofarebné vzory vznikli v spolupráci s dizajnérom Ondrejom Jóbom. Modelky na móle bude doprevádzať hudba, ktorú na mieru vytvoril známy slovenský hudobník Pjoni. Kolekcia vznikla pod záštitou Galérie
Ľudovíta Fullu v Ružomberku a jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Okrem prehliadky bude kolekcia dostupná aj v showroome, ktorý je každoročnou oficiálnou súčasťou tohto Módneho podujatia.

Môžete sa tešiť na záplavu žiarivých farieb, vzory zobrazujúce štylizované zvery, kvety, veselé abstraktné kompozície, či hravú geometriu. Všetko namiešané do nositeľných, atraktívnych a variabilných odevov, v ktorých si každý milovník módy a umenia nájde svoj originálny kúsok.

Prehliadka kolekcie Lenky Sršňovej FULLOVE na MQVFW.18 sa bude konať v sobotu 15. septembra o 19:00 hod v priestoroch MuseumsQuartier vo Viedni. Kolekcia FULLOVE bude vystavená v showroome v dňoch 13. – 14. septembra od 14:00 do 22:00 hod a 15. – 16. septembra od 12:00 do 22:00 hod.

K téme

Prevratná novinka Lunter Seafoo Tofu sa stala Voľbou spotrebiteľov, ocenila ju aj odborná porota Festivalová kolekcia WE ARE ONE SOUND: Oslávte slobodu a radosť letných dní s Answear.LAB

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.