Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101195_novy projekt 4.jpg
16. marca 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kocky sú hodené je heslo tohtoročného Jarného upratovania

16.3.2023 – Občianske združenie Upracme Slovensko, ktoré je súčasťou svetového hnutia Let’s do it world a stojí za Svetovým čistiacim dňom, už tradične na jar organizuje Jarné upratovanie. Tento rok sa upratovacia výzva začína dátumom astronomickej jari 20.3. a možnosť zapojiť sa do prospešnej akcie potrvá viac ako mesiac, do 22.4. 2023.

Príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku, čo je ideálne obdobie na očistu planéty od zbytočných odpadkov, ktoré ju znehodnocujú. Iniciatíva Upracme Slovensko sa pri tohtoročnej jarnej upratovacej akcii inšpirovala obľúbenou hrou, ktorej názov prispôsobuje na Človeče, hnevaj sa. Pozýva ľudí, aby spolu so svojimi známymi vyšli z domčeka – komfortnej zóny do ulíc, parkov, miest a upratali svoje okolie. Vyzýva Slovákov, aby im nebol ľahostajný osud prírody, hoci oni sami zbytočný odpad nevytvorili.

Ľudia sa môžu do akcie zapojiť ako dobrovoľníci, ktorí sa vlastnoručne postarajú o odstránenie odpadkov, aj ako organizátori, kedy majú príležitosť usporiadať upratovaciu akciu na konkrétnom mieste, ktoré to potrebuje. Ak nepoznáte miesto, ktoré treba odbremeniť od nelegálnej skládky, pomôže aplikácia TrashOut. Sem sa nahlasujú a evidujú čierne skládky z celého Slovenska.

Organizácia Upracme Slovensko ponúka možnosť požiadať o upratovacie pomôcky, ktoré dobrovoľníkom poskytne. Žiadosť treba odoslať prostredníctvom upracme.sk dva týždne pred plánovaným upratovaním, aby mohli byť včas doručené. Na stránke nájdete aj dátumy a miesta už registrovaných upratovaní, na ktoré sa môžete pridať.

Kocky sú hodené, ťah je na ľuďoch, ktorým záleží na čistejšom Slovensku.

Web: https://upracme.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/UpracmeSlovensko

Informačný servis

K téme

Pipenka, ktorá za peniaze urobí hocičo. Zlatokopka Historická romanca Jany Pronskej Rytierov sľub

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.