Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88600_alodiamonds_1 676x451.jpg
3. septembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Klenotníctvo ALO diamonds kupuje rodinné šperkárstvo HALADA. Značku plánuje uviesť na Slovensko

BRATISLAVA 3. septembra 2018 – Najväčšie české klenotníctvo ALO ​​diamonds kupuje rodinné šperkárstvo HALADA. ALO diamonds získava 100% podiel a preberá všetky výrobné i obchodné kapacity, vrátane všetkých zamestnancov. Zámerom majiteľa ALO diamonds, Alojza Ryšavého, je ďalej rozvíjať tohto významného hráča na poli luxusných šperkov. V pláne je nielen rozširovanie siete butikov česko-nemeckej značky HALADA na českom trhu, ale aj uvedenie značky na Slovensku. Hodnotu transakcie sa obe firmy rozhodli nezverejňovať.

Klenotníctvo ALO ​​diamonds plánuje zachovať súčasnú klenotnícku identitu značky HALADA aj vysokú kvalitu jej produktov. „Klenotníctvo HALADA sme si vybrali predovšetkým kvôli jeho štyridsaťročnej tradícii rodinného podniku. Naším zámerom je preto zachovať značku so všetkými ohľadmi vrátane vysokej kvality jej produktov. Mimo to ale chceme rozšíriť sieť jej butikov a predstaviť ju aj na slovenskom trhu,“ uvádza Alojz Ryšavý, klenotník a majiteľ klenotníctva ALO diamonds.

Predstavenie svetových značiek na Slovensku

Manželia Haladoví, ktorí svoje šperkárstvo založili v roku 1978 v nemeckom Mníchove, sa stali jednými z najuznávanejších predajcov diamantových a perlových šperkov v Čechách. Vedľa výroby vlastných klenotov, česko-nemecká značka HALADA disponuje výhradnými zastúpeniami 10 najväčších klenotníckych spoločností na svete. Medzi tie patrí Pomellato, Fope, Schoeffel Gellner, ale napríklad aj Mikimoto, najväčšia firma špecializujúca sa na perlové klenoty na svete, ktorá vypestovala vôbec prvú kultivovanú perlu.

Po 40 rokoch úspešného podnikania sa manželia Haladoví teraz rozhodli svoj podnik predať. „Teší nás, že aj s novým majiteľom budú šperky HALADA nadväzovať na tradíciu umeleckého spracovania a na smer, ktorým sa uberali dlhé roky. Silný hráč na trhu, akým je ALO diamonds, navyše dokáže značku ďalej budovať a rozvíjať,“ hovoria manželia Haladoví, ktorí v Českej republike prevádzkujú štyri butiky. ALO diamonds plánuje rozšírenie až na 10 butikov, a to aj na území Slovenska. Existujúce portfólio chce Alojz Ryšavý naviac obohatiť o výhradné zastúpenie ďalších troch značiek.

ALO diamonds potvrdzuje pozíciu lídra

Klenotníctvo ALO diamonds pôsobí na trhu už 28 rokov.  Prevádzkuje sieť luxusných butikov v Českej republike a na Slovensku, svoje zastúpenie má aj v Spojených štátoch amerických a Hongkongu. Na českom a slovenskom trhu prevádzkuje aj butiky značky ALOve, ktorými sa snaží sprístupniť kvalitné šperky s drahokamami širšiemu okruhu zákazníkov vďaka jemnejšiemu dizajnu klenotov. Akvizíciou značky HALADA do svojho portfólia sa skupina ALO diamonds stáva najväčším česko-slovenským predajcom diamantových šperkov a jedným z najväčších v strednej Európe, ktorý bude mať do konca roka 25 butikov.

K téme

Online klenotníctvo Eppi prináša na slovenský trh udržateľné a etické šperky Investícia stvorená v mori

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.