Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90779_© unicef_un0243152_morris vii photo 676x330.jpg
21. mája 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Keď sa z obľúbenej detskej hry stáva hra o život

BRATISLAVA 21. mája – Keď som bola malá, moja najobľúbenejšia hra bola hra na schovávačku.  Len čo sme prišli  s kamarátmi zo školy, dokázali sme sa hrať na schovávačku celé popoludnie, až kým sa úplne nezotmelo. Nič nás netrápilo, len sme si slobodne behali po ulici a skrývali sa jeden pred druhým.

Ako humanitárna pracovníčka na Ukrajine som navštívila mnohé školy. Jednou z nich bola škôlka pre deti, ktoré trpeli astmou. Učiteľky mi rozprávali ako boli deti v čase bombardovania v škôlke a potrebovali sa skryť. Išli s nimi hlboko do tmavej a vlhkej pivnice a snažili sa ich presvedčiť, že sa hrajú na schovávačku.  Deti im však so strachom oponovali: „Pani učiteľka, to nie je hra, to je vojna.“ Bombardovanie v ten deň poškodilo strechu aj niektoré miestnosti. Nešla elektrina, kúrenie, voda. Napriek tomu, že tieto deti mali astmu, museli dlhé mesiace chodiť do takto poškodenej školy. Trauma z týchto dní im ostane v mysliach celý život.

Prosíme Vás o pomoc pre deti, ktoré prežívajú vojnu cestou do školy aj počas vyučovania – každý deň, už niekoľko rokov, a to hneď za hranicami Slovenska.

Ďakujeme za každú Vašu pomoc

Mária Sliacka
Výkonná riaditeľka Slovenskej nadácie pre UNICEF

Konflikt na východnej Ukrajine trvá už 6 rokov a deti v ňom veľmi trpia.

Každé štvrté dieťa v tejto oblasti potrebuje okamžitú psychosociálnu podporu.

Útoky na zdroje pitnej vody sú útokmi na deti.

Približne 500 000 detí potrebuje pomoc. Potrebujú prístup k pitnej vode, bezpečné prostredie na školách, zdravotnú starostlivosť a psychosociálnu podporu.

Za Vašich 15 EUR môžeme zaočkovať 42 detí proti osýpkam, ktoré sú na Ukrajine kvôli problémom s dodávkami vody a nedostatočnou hygienou rozšírené.

Pomôžte ešte dnes
www.unicef.sk/modrygombik

Inzercia

K téme

Revolúcia v mestkej doprave, cargo elektrobicykle zmenia život v meste k lepšiemu Bolí vás žalúdok alebo páli záha? Gastroenterologička radí, kedy spozornieť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.