Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90221_new project 7.jpg
21. marca 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland spúšťa nabíjacie stanice pre elektromobily

BRATISLAVA 21. marca 2019 – Celosvetovo sa počet majiteľov elektrických bicyklov a automobilov aj vďaka ekologickej gramotnosti neustále zvyšuje a inak tomu nie je ani na Slovensku. Ich používaním ale vzniká dopyt po nabíjacích staniciach. Kaufland na túto potrebu odpovedá inštaláciou rýchlonabíjacích staníc vo vybraných prevádzkach.

Tento krok je ďalším zo série iniciatív, ktoré spoločnosť Kaufland podniká s cieľom chrániť životné prostredie. Kaufland už dlhodobo vzdeláva svojich zákazníkov v oblasti ochrany životného prostredia, lebo verí, že ak sú zákazníci dostatočne informovaní o ekologickejších alternatívach, je väčšia pravdepodobnosť, že zmenia svoje nákupné správanie. Preto majú v Kauflande zákazníci už niekoľko rokov možnosť odovzdať druhotné suroviny, ako sú plasty, papier, použité baterky, žiarovky a malé elektrospotrebiče. V roku 2017 Kaufland zastavil objednávanie ľahkých plastových tašiek a namiesto nich ponúka ekologické varianty. Medzi ďalšie ekologické iniciatívy spoločnosti Kaufland patrí aj zodpovedné plánovanie novostavieb, používanie energeticky nenáročnej techniky či znižovanie produkcie odpadov.

Kaufland v rámci svojich aktivít s pozitívnym ekologickým dopadom získal aj certifikáciu podľa ISO 50001. ISO 50001 je medzinárodná norma, ktorá definuje požiadavky na vybudovanie, udržiavanie a zlepšovanie systému energetického manažmentu. Tento certifikát vyjadruje verejný záväzok spoločnosti šetrne hospodáriť s energiami. Efektívne hospodárenie s energiami pomáha šetriť zdroje a zabraňuje negatívnym zmenám klimatických podmienok.

„Kaufland je, ako jedna z vedúcich spoločností na maloobchodnom trhu v Európe, zodpovedný za uvedomelé zaobchádzanie so životným prostredím a zdrojmi. Snažíme sa, aby sme sa nielen my, ale aj naši zákazníci, správali v súlade s princípmi trvalej udržateľnosti. Aj v rámci inštalácie nabíjacích staníc môžeme našim zákazníkom ukazovať, že existujú ekologickejšie a výhodnejšie spôsoby prepravy, ktoré šetria našu planétu,“ hovorí Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Rýchlonabíjacie stanice boli spustené vo viacerých mestách Slovenska. V Považskej Bystrici bola inštalovaná nabíjačka pre elektrobicykle. V Trnave na Trstínskej ceste je nainštalovaná rýchlonabíjacia stanica pre elektrobicykle a druhá pre automobily. Jedna nabíjačka pre automobily a jedna pre elektrobicykle bola spustená aj v Bratislave na Trnavskej ceste. Všetky nabíjacie stanice zákazníci nájdu na parkoviskách pri prevádzkach Kaufland. Dostupné sú od marca 2019.

Inštalované sú nabíjacie stanice ABB Terra 54. Sú vybavené 3 nabíjacími konektormi. Z nich sú dva DC (direct current) na jednosmerný prúd s výkonom 50 kW a jeden AC (alternating current) na striedavý prúd s výkonom 43 kW. Vďaka rôznym typom konektorov sú nabíjacie stanice ABB vhodné pre všetky elektrické vozidlá na trhu EÚ. Je možné aj nabíjanie dvoch vozidiel zároveň cez jeden DC konektor a jeden AC konektor. Všetky konektory sú rýchlonabíjacie a vozidlá dokážu nabiť na 80 % plnej kapacity už do pol hodiny. Vďaka tomu si zákazníci stihnú pohodlne nabiť vozidlá počas nákupu.

K téme

Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30% Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.