Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. marca 2014 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland poskytol výrobky sociálne slabším rodinám a občanom

BRATISLAVA 13. marca – Spoločnosť Kaufland Slovenská republika v.o.s. v roku 2013 poskytla 250 200 kusov výrobkov pre rodiny s deťmi a občanov, ktorí boli v minulom roku príjemcami potravinovej pomoci. Záujmom spoločnosti Kaufland je boj proti hladu a plytvaniu potravín a zároveň podpora aktivít, aby sa prebytky potravín zužitkovali prostredníctvom charitatívnych a mestských organizácií v rámci celého Slovenska.

K naplneniu týchto cieľov spolupracuje spoločnosť Kaufland už niekoľko rokov s Potravinovou bankou Slovenska, a to prostredníctvom dodávok určeného tovaru do potravinových výdajní v Košiciach, Nitre, Ružomberku a Žiline.

„Spolupráca s Kauflandom je veľmi dobrá, poskytnuté potraviny pomohli mnohým sociálne odkázaným ľuďom a sociálnym zariadeniam na Slovensku. Pri stretnutiach s pracovníkmi sme sa stretali s pozitívnym prístupom. Dúfame, že v uvedenom projekte budeme pokračovať a rozšírime ďalšiu spoluprácu, “ povedal pán Marko Urdzik, predseda Potravinovej banky Slovenska.

Od marca rozšírila spoločnosť Kaufland Slovenská republika v.o.s, spoluprácu v oblasti sociálnych obchodov aj s Mestskou časťou Bratislava – Rača, ktorá v tomto roku tiež otvorila sociálnu výdajňu pre príjemcov potravinovej pomoci. Okrem Mestskej časti Rača má už spoločnosť Kaufland v Bratislave rozvinutú niekoľkoročnú spoluprácu aj s Mestskými časťami v Petržalke a v Novom Meste, ktoré tiež prevádzkujú vo svojej pôsobnosti sociálne výdajne. Do výdajní je dodávaný vybraný tovar pred ukončením minimálnej doby spotreby, čím je uprednostňovaný pred jeho likvidáciou alebo zaradením do odpadu.

Formou sponzorských darov spoločnosť Kaufland podporuje aj vybavenie potravinových a sociálnych výdajní, napríklad regálmi na uloženie tovarov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30% Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.