Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97761_kaufland_ilustracna 676x553.jpg
20. januára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland opäť medzi najlepšími – už štvrtýkrát získal ocenenie Top Employer

20.1.2022 – Patrí k elitným zamestnávateľom u nás, ale aj na európskom trhu. Nezávislý audit medzinárodnej organizácie Top Employers Institute udelil obchodnému reťazcu Kaufland Slovenská republika aj pre tento rok prestížne ocenenie Top Employer Europe 2022 a Top Employer Slovensko 2022.

Renomovaný inštitút so sídlom v Amsterdame udeľuje spomínané certifikáty každý rok firmám na celom svete na základe detailného externého auditu oddelenia ľudských zdrojov. Audit vyhodnocuje oblasti, akými sú rozvoj a vzdelávanie zamestnancov, príležitosti na budovanie kariéry, poskytované benefity, či napríklad aj firemnú kultúru.

„Starostlivosť o zamestnancov vždy bola, je a bude v našej spoločnosti na prvom mieste. Potvrdzujeme to každý deň, aj v tomto zložitom období výrazne poznačenom pandémiou. Práca najmä v prevádzkach a logistike, ale aj na centrále, je teraz náročnejšia ako kedykoľvek predtým a my si nasadenie našich ľudí veľmi vážime a oceňujeme. Napríklad aj zvýšením miezd  od 1. januára, ktoré sa najmarkantnejšie prejaví v operatívnej prevádzke, teda v rámci základného piliera nášho podnikania,“ hovorí Karin Marková, vedúca oblasti ľudské zdroje spoločnosti Kaufland Slovensko.

Ocenenie top zamestnávateľa, ale aj mnohé ďalšie v portfóliu reťazca, sú dôkazom, že v Kauflande sa oplatí nielen nakupovať, ale aj pracovať. Výhodou je aj flexibilná pracovná doba či možnosť práce z domova v administratíve. Okrem trvalého pracovného pomeru reťazec poskytuje možnosť skráteného úväzku, napríklad pre rodičov s deťmi. Práve tento systém umožňuje harmonicky skĺbiť pracovný i rodinný život, tzv. work life balance, na ktorý Kaufland kladie mimoriadny dôraz v rámci komplexnej starostlivosti o svojich zamestnancov.

Samozrejmosťou sú benefity, ako voľno nad rámec dovolenky, tzv sabatikal, vianočná poukážka, karta Multisport, do rôznych športových zariadení, posilňovňa v budove centrály, pravidelný prísun ovocia a vitamínové balíčky. Pracovníci  Kauflandu majú zároveň možnosť využiť rôzne zľavy u obchodných partnerov reťazca. V neposlednom rade sa zamestnávateľ stará o príjemnú pracovnú atmosféru a podporu dobrých vzťahov na pracovisku. Pravidelne  organizuje teambuildingy pre svojich zamestnancov, športové a kultúrne podujatia pre pracujúcich a ich rodiny a nezabúda ani na vianočné balíčky.

Pokiaľ ide o možnosti kariérneho rastu, obchodný reťazec ponúka zaujímavé možnosti pre mladých v duálnom vzdelávaní už na strednej škole, Leadership program pre absolventov vysokých škôl a pre všetkých takmer 7 300 zamestnancov pravidelné školenia, rozvojové programy a možnosti samovzdelávania na portále Kauflandu, kde môžu využiť rôzne typy kurzov.

V dynamicky sa rozvíjajúcej sfére obchodu môže s Kauflandom zamestnanec rásť na kariérnom rebríčku od strednej školy až po úspešného top manažéra. Ponúkame mu bohaté skúsenosti a zázemie úspešnej medzinárodnej firmy. Teší nás, že to potvrdili a ocenili aj experti z Top Employer Institute,“ dodáva K. Marková.

Informačný servis

K téme

Kaufland znovu boduje vo Voľbe spotrebiteľov, výrobky produktového radu K-Z lásky k tradícii získali dve víťazstvá Kaufland otvára ďalšiu predajňu v Trenčíne, je výnimočná svojou zelenou strechou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.