Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97041_kaufland_ilustracna 676x553.jpg
4. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland na Slovensku rozšíril svoju sieť na 71 predajní

4.11.2021 – V bratislavskej časti Bory môžu obyvatelia hlavného mesta a okolia od 4. novembra nakupovať v novootvorenej predajni Kauflandu. Je to už ôsma predajňa reťazca v Bratislave.

Moderný koncept na ploche 3 296 m² prináša kupujúcemu všetko, čo potrebuje pre jednoduchý nákup. V prednej časti nájde oddelenie ovocia a zeleniny, nasleduje pekáreň a regály s bohatou ponukou čerstvého pečiva. Samozrejmosťou je tiež regál s rýchlym občerstvením a obslužné pulty s mäsom a rybami. Pri pokladniach je umiestnený infopult so službami zákazníkom a samoobslužné pokladne, ktoré kupujúcim výrazne ušetria čas pri platbe za nákup. Do priestorov predajne je zakomponovaný aj automat na vrátenie zálohovaných použitých PET fliaš a plechoviek.

K predajni patrí 274 parkovacích miest pre zákazníkov priamo pred budovou.

PRVÁ S FOTOVOLTAICKÝM SYSTÉMOM

„V novej predajni ponúkame zákazníkom široký výber kvalitných a čerstvých výrobkov za výhodnú cenu pod jednou strechou a čo najpohodlnejší nákup. A pretože k cieľom našej spoločnosti patrí aj trvalá udržateľnosť a ochrana životného prostredia i klímy, využívame aj v tejto predajni moderné technológie, ktoré ich chránia,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Medzi takéto technológie patrí fotovoltaický systém na výrobu elektrickej energie zo slnečného žiarenia. Prvý takýto systém je inštalovaný práve v predajni v Boroch a po nej budú nasledovať ďalšie. Vďaka využitiu alternatívnych zdrojov energie na jednej predajni spotrebuje reťazec ročne o  približne 15 – 20 percent  menej elektrickej energie.

Novootvorená predajňa je vybavená úspornými LED svietidlami. Tento typ osvetlenia ušetrí v prevádzkach až štvrtinu energie, čo celkovo predstavuje zníženie emisií CO₂ až o 3 500 ton ročne Systém rekuperácie využíva odpadové teplo z technológie priemyselného chladenia a výrazne tak šetrí energie a prírodné zdroje. Určite stojí za zmienku, že Kaufland  takmer vo všetkých prevádzkach využíva odpadové teplo z chladiacich regálov a  ekologické chladivá s najmenším možným dopadom na životné prostredie.

Informačný servis

K téme

Kaufland cez víkend otvoril svoj sedemnásty K Park, do Brezna prišiel aj Separ Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.