Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98087_novy projekt 676x444.jpg
1. marca 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland a Lidl podporia ľudí zasiahnutých konfliktom na Ukrajine

1.3.2022 – Spoločnosti Kaufland a Lidl reagujú na aktuálne udalosti na Ukrajine. Spoločne sa rozhodli poskytnúť finančnú čiastku v hodnote 500 000 Eur humanitárnej organizácii Slovenský červený kríž, ktorá pomáha ľuďom na ukrajinsko-slovenskej hranici.

Oba reťazce dianie na Ukrajine pozorne sledujú a ako medzinárodné spoločnosti vnímajú potrebu pomoci ľuďom utekajúcim v strachu o vlastný život do zahraničia. Z toho dôvodu sa rozhodli pomôcť tým, ktorí v tejto chvíli pomoc najviac potrebujú. Ľuďom utekajúcim z Ukrajiny, medzi ktorými sú prevažne starší ľudia, ženy a deti. Aj z toho dôvodu sa rozhodli spolupracovať so Slovenským červeným krížom, ktorý má s poskytovaním pomoci bohaté skúsenosti a ktorého prioritou je zmierňovať utrpenie ľudí.

Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža: „Situácia je veľmi vážna a mimoriadne zložitá. Naši ľudia sú v plnom nasadení, riešia situácie, ktoré sme v našej krajine nezažili. Snažíme sa pomáhať zvládať extrémny nápor ako najlepšie vieme. Vaša pomoc pre nás znamená možnosť operatívne riešiť problémy, ktoré vznikajú z minúty na minútu.  Preto mi dovoľte poďakovať za všetkých, ktorí sú vonku, cez deň i v noc i za všetkých, ktorí vydávajú maximum, aby zabezpečili ich podporu.“

Okrem finančného daru prispeli cez víkend aj materiálnou pomocou, ktorú akú členovia Slovenskej aliancie moderného obchodu darovali ľuďom na hraničných priechodoch. Jednalo sa najmä o základné a trvanlivé potraviny, základní hygienické pomôcky, ale tiež detskú výživu či detské plienky.

Informačný servis

K téme

Dúbravka má vďaka Kauflandu svoj K Park na skok, otvorenia sa zúčastnil aj Separ Obchodníkom roka s drogériou a parfumériou je opäť dm drogerie markt

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.