Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98010_novy projekt 9.jpg
21. februára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Katolícka charita v spolupráci s kávičkári.sk spúšťa novoročnú kampaň na pomoc ľuďom v núdzi

21.2.2022 – Dať si dobrú kávu zahreje na tele i na duši. Zriecť sa aspoň jednej dobrej kávy môže ohriať na tele i duši niekoho iného. Suma, ktorú by ste zaplatili za jednu kávu či koláčik sa môže vďaka charitatívnej zbierke premeniť na teplé jedlo a oblečenie pre ľudí v núdzi.

Slovenská Katolícka charita už 95 rokov aktívne pomáha ľuďom v núdzi v charitných domovoch, opatrovateľských centrách, sociálnych centrách, útulkoch a nocľahárňach. Pravidelnou nadstavbovou aktivitou sú každoročné projekty, ktoré vyzývajú k celospoločenskej zodpovednosti a zvyšujú povedomie o najčastejších problémoch, s ktorými ľudia v núdzi denne zápasia.

Ich každodenné potreby sú rovnaké, ako potreby všetkých ľudí, no kvôli nepriaznivým životným okolnostiam je pre nich náročné zabezpečiť si čo i len základ-  teplé jedlo a oblečenie. S tým im pravidelne pomáha Slovenská katolícka charita, ktorá organizuje potravinové zbierky, zbierky použitého šatstva a kampaňové projekty, vďaka ktorým sa o možnosti pomôcť ľuďom v núdzi dozvedá čoraz viac podporovateľov pekných myšlienok.

Aktuálne SKCH pomáha takmer 26 – tisícom ľudí v náročnej životnej situácii vo viac, ako 300 charitných zariadeniach. Cieľom najnovšej kampane je osloviť milovníkov dobrej kávy prostredníctvom sociálnych sietí komunity kávičkári.sk, ktorú na Facebooku sleduje 12- tisíc a na Instagrame 17 800 fanúšikov.

Kampaň vyzýva k zrieknutiu sa jednej kávy alebo koláčika s cieľom zlepšiť životnú situáciu ľudí, ktorým sa nedarí „preštrikovať“ životom hladko. Symbolom kampane je obštrikovaná šálka s kávou a štrikovaný koláčik.

Darujte dobrotu! Zriecť sa kávičky či koláča môže každý – ľubovoľné finančné dary je možné vložiť formou online na stránke www.charitapomaha.sk. Čím viac kávičkárov sa k výzve pridá, tým viac teplých svetrov a hrejivých polievok bude môcť SKCH zabezpečiť pre tých, ktorí sú v opatere charitných domov či nocľahárni a postarať sa aj o tých, ktorí najmä počas aktuálnych zimných mesiacov najintenzívnejšie pociťujú nedostatok základných životných potrieb.  Pre viac informácií o charitatívnej zbierke sledujte stránku FB a Instagram „Kávičkárov“ a taktiež stránku Slovenskej katolíckej charity www.charitapomaha.sk a kampaň prebiehajúcu v médiách.

Informačný servis

K téme

Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi: Potravinová zbierka v Tescu priniesla pomoc 190-tisíc eur Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi: Tesco spúšťa najväčšiu potravinovú zbierku, pomôcť môže každý

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.