Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. apríla 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kábloví operátori varujú verejnosť pred podvodníkmi

BRATISLAVA 17. apríla – Asociácia prevádzkovateľov káblovej televízie (APKT) varuje verejnosť pred podvodníkmi, ktorí ako podomoví predajcovia navštevujú užívateľov káblovej televízie a nezákonným spôsobom ich oberajú o peniaze. Podvodníci sa zameriavajú najmä na starších ľudí, ktorých už poškodili o niekoľko desiatok a v niektorých prípadoch až o stovky eur.
„Podvodníci používajú stále sofistikovanejšie metódy manipulácie a komunikujú veľmi presvedčivo. Podobné nekalé praktiky sme evidovali aj v minulosti, no tento krát to má už celoplošný rozsah. Prípady podvodov zo strany podomových predajcov máme hlásené takmer zo všetkých miest a regiónov, celkovo je to už viac ako dve tisícky podobných prípadov. Keďže takéto konanie môže domácnostiam spôsobiť výrazne škody, rozhodli sme sa podať trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu,“ povedal prezident APKT Robert Ťavoda.
Podvodníci sa predstavujú ako externí podomoví predajcovia ponúkajúci služby telekomunikačného operátora Slovak Telekom. Domácnosti zavádzajú tvrdením, že ich káblový operátor končí s poskytovaním služieb, a že na základe dohody so Slovak Telekomom sa automaticky stávajú zákazníkmi tejto firmy. Súčasne im predkladajú vopred vyplnené formuláre s výpoveďou zmluvy ich dovtedajšiemu operátorovi, ak aj novú zmluvu s firmou, ktorú zastupujú. Ak domácnosť s podpisom novej zmluvy váha, podvodníci ju zastrašujú, že v danom prípade nadlho ostanú bez televízneho signálu a internetového pripojenia. V niektorých prípadoch sa podvodníkom podarilo vylákať aj údajnú zálohu za inštaláciu nových služieb alebo za prijímacie zariadenia.
Podomoví predajcovia vystupujú v komunikácii so zákazníkmi veľmi presvedčivo a zároveň ich v časovej tiesni a pod nátlakom uisťujú, že za nich vybavia aj výpoveď zákazníckej zmluvy, ktorú majú so svojim súčasným operátorom. Domácnosti taktiež zavádzajú tvrdím, že napriek predčasnému ukončeniu zmluvy im nehrozí žiadna sankcia. Podpisom novej zmluvy sa domácnosti pritom zaväzujú platiť za výrazne drahšie produkty, ktoré starší ľudia často nepotrebujú ani nijako nevyužijú. Zákazníci týmto prichádzajú o peniaze, aj o televízne či internetové služby. Domácnostiam, ktoré majú skúsenosť s podobným nekalým konaním, preto APKT odporúča kontaktovať svojho operátora a obrátiť sa na políciu.

Robert Ťavoda, prezident Asociácia prevádzkovateľov káblovej televízie

—————————————————————————————————————————————-

APKT — Asociácia prevádzkovateľov káblovej televízie (APKT) je stavovskou organizáciou združujúcou káblových operátorov na Slovensku. Vznikla v roku 1998 a v súčasnosti má 21 členov, ktorí poskytujú káblové televízne, internetové a telefónne služby 500 000 domácnostiam a organizáciám na celom území Slovenskej republiky. Poslaním APKT je podporovať vzájomnú spoluprácu a výmenu informácií medzi káblovými operátormi a popri tom presadzovať a obhajovať záujmy svojich členov vo vzťahu k verejnosti, ako aj legislatívnym a regulačným orgánom.
Kontakt: Asociácia prevádzkovateľov káblovej televízie; tel.: 0903 225 165; e-mail: apkt@chello.sk www.apkt.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Cestovné poistenie: investícia do vášho pohodlia na dovolenke Obľúbené extra služby v predajniach COOP Jednoty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.