Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

JOJ: Detská TV RiK spúšťa vysielanie novej pôvodnej relácie Sníček

BRATISLAVA 21. júna – Live stream prvej detskej stanice RiK z portfólia JOJ Group nájdu diváci na webovej stránke Huste.tv. Online vysielanie televízie je na jeden deň, teda
24 hodín, spoplatnené sumou 2,80 eur. Pravidelní diváci online televízie, ktorí preferujú platbu za sledovanie prostredníctvom SMS, zaplatia 30 kreditmi v hodnote 2,00 eur.
Detská televízia RiK, ktorá vysiela výlučne v slovenskom jazyku, oslávila tento rok svoje prvé narodeniny. Stanica sa teší veľkej obľube u divákov nielen na Slovensku, dopyt po jej vysielaní prichádza aj od slovenských rodín žijúcich v zahraničí. JOJ Group sa preto rozhodla, že prostredníctvom online vysielania sprístupní RiKa pre každého.
Navyše, už najbližšiu sobotu 25. júna o 19:10 hod. štartuje nová detská relácia z dielne televízie RiK, ktorej názov Sníček prezrádza, že sa bude deťom pri nej dobre zaspávať. Rozprávka sa bude každý týždeň svojím pútavým dejom snažiť zaujať detského diváka a popri tom naučí deti nenásilnou a hravou formou všakovaké užitočné veci. Hlavnou postavou príbehu je Hugo – chlapec od snovej víly, ktorý deťom prináša každú noc ich sny. Keďže sa chlapec počas dňa nudí, rozhodne sa, že navštívi súrodencov Lucku a Damiána aj počas dňa. Vďaka nim zistí, že existujú čarovné slovíčka prosím a ďakujem, že každé dieťa má svoj denný režim, ale napríklad aj to, že skákať iným do reči sa nepatrí. V každej časti sa deti okrem iného naučia aj novú pesničku. Texty k piesňam napísal Daniel Hevier, hudbu k nim skomponovali Peter Bič a Rastislav Dubovský.
„Práca na tomto projekte bola pre mňa výnimočná. Od podpory, ktorej sa nám dostalo zo strany JOJ Group, cez zábavu pri tvorbe niečoho nového, až po výzvu
vo forme práce s malými hercami. Prišli sme s nápadom, v ktorom by sme mohli deti preniesť do fantázie a ukázať im ich jazykom všetko, čo by ich zaujímalo, aby zažili veci, o ktorých môžu len snívať – vďaka technológiám sme tieto sny mohli pre ne zvizualizovať. Nič nie je bohatšie ako detská fantázia. A práve sny sú pre nás aj nástroj, ktorý dieťa veľa naučí. Cieľom bolo tiež „darovať“ rodičom rozprávku, ktorá im pomôže, nielen vyplní čas ich deťom. Všetky scenáre boli konzultované
s Mgr. Timeou Tóthovou, ktorá je liečebnou pedagogičkou s bohatými skúsenosťami aj v oblasti metodiky výučby, či už mentálnej alebo motorickej. Takto sa nám medzi detskú fantáziu podarilo začleniť aj nové poznatky pre dieťa, ktoré sa ich učí prirodzenou formou školy hrou,“ hovorí Vladimír Kriško, režisér relácie Sníček.
Program televízie RiK je zostavený zo slovenskej a európskej produkcie. Relácie určené pre deti od 4 do 12 rokov sú poučné, zábavné a bez prvoplánového násilia. Deti sa s RiKom zabavia pri kreslených rozprávkach či zažijú mnohé dobrodružstvá s hranými seriálmi. RiK je preto dobrým spoločníkom detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa môžu spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru v poradí piatej stanice JOJ Group a zároveň historicky prvej detskej televízie vysielanej výlučne v slovenčine. Viac informácií nájdete na webe televízie Rik.sk.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Nová séria náučného seriálu pomáha deťom poznať riziká Hologramový koncert Whitney Houston: Exkluzívne: Tvorcovia odkrývajú prvé ukážky. Polovica vstupeniek je vypredaná!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.