Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. septembra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

JOJ Cinema je opäť nominovaná na prestížne dabingové ocenenia

BRATISLAVA 14. septembra – V sobotu 16. septembra 2017 sa v českom Přelouči už po dvadsiatytretíkrát budú udeľovať Ceny Františka Filipovského za dabing. Ide o prestížne ocenenie, nesúce meno vynikajúceho českého herca, ktorý nielenže odohral vyše 100 skvelých filmových úloh, ale preslávil sa aj ako dabér. Jeho hlas je u českých divákov spätý obzvlášť s francúzskym hercom Louisom de Fun?som.

Odborná porota nominovala dabing z produkcie JOJ Group už druhý rok za sebou. Vlani si JOJ Cinema dve ceny dokonca odniesla, a to za najlepší ženský herecký výkon v dabingu a za preklad a úpravu dabovaného audiovizuálneho diela. Dabing premiérovej filmovej stanice JOJ Cinema je tento rok nominovaný v troch kategóriách.

Na Cenu Františka Filipovského za najlepší ženský herecký výkon v dabingu, ktorú udeľuje mesto Přelouč, je okrem iných nominovaná Sylva Talpová – za prepožičanie hlasu Audrey (Wendie Malick) vo filme Soukromé očko (After All These Years), ktorého české znenie produkovala MAC TV a ktorý JOJ Cinema vysiela od 1. apríla 2016.

Na Cenu Františka Filipovského za najlepší zvuk dabovaného audiovizuálneho diela, ktorú udeľuje Asociácia pracovníkov so zvukom, je nominovaný aj film Velký draft (Draft Day), ktorý JOJ Cinema prvýkrát uviedla 3. mája 2016.

O Cenu Františka Filipovského za dabingové spracovanie televíznych alebo filmových snímok animovanej a detskej tvorby sa uchádza aj film Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat (Legends of Oz: Dorothy’s Return).

České znenie všetkých troch titulov produkovala MAC TV v Brnenskej súkromnej televízii.

Ceny Františka Filipovského organizuje hercovo rodné mesto Přelouč, Český filmový a televízny zväz FITES, Herecká asociácia, Jednota tlmočníkov a prekladateľov či Asociácia pracovníkov so zvukom. Ich spoločenský význam zdôrazňuje fakt, že sa organizujú pod záštitou ministerstva kultúry Českej republiky.

K téme

Modrého anjela za najlepší hraný film 30. ročníka MFF Art Film získala emotívna sudánska dráma Zbohom, Júlia MFF Art Film bude aj ďalších 10 rokov v Košiciach

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.