Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Jód má dôležitú úlohu v etapách života každej ženy

BRATISLAVA 21. marca – Čoraz viac a častejšie je diskutovaná téma jódového deficitu. Poprednými zdravotníckymi organizáciami po celom svete, dokonca aj v krajinách, kde je príjem jódu dostačujúci, je odporúčaná rutinná jodová suplementácia. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v poslednej dobe zvýšila svoj odporúčaný príjem jódu počas tehotenstva na 200-250 ug / deň.
Práve tehotné a dojčacie ženy sú tie, ktoré môžu byť nedostakom jódu ohrozené. Jód je dôležitý nie len pre matku ale aj pre jej plod. Nedostatok jódu v tehotenstve môže spôsobiť

• potrat
• vrodené anomálie
• pôrod mŕtveho plodu
• endemicky kreténizmus
• mutizmus
• mentálnu retardáciu
• zvýšenie perinatálnej mortality

WHO – UNICEF – ICCIDD* odporúča pre
Tehotné ženy 250 ug denne
Dojčiace ženy 250 ug denne
Ženy v reproduktívnom
veku (15 – 49 rokov) 150 ug denne

Medzinárodná rada pre kontrolu jódového deficitu poruchy (ICCIDD) pravidelne monitoruje stav jódového zásobenia po celom svete. Na Slovensku chýbajú dáta, ktoré by potvrdili vyriešenie jódového deficitu v rôznych populačných skupinách.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Maca peruánska – účinky a skúsenosti. Prášok má jednoduché dávkovanie Jód a neplodnosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.